nk istra 1961 - nk slaven belupo | hnl - hrvatska nogometna liga

Istra 1961 – Slaven Belupo 3:0 | Istrani u 32. kolu HNL-a lakoćom pobijedili Farmaceute

Istra 1961 i Slaven Belupo odigrali su susret 32. kola Supersport HNL-a u petak, 26. travnja 2024. godine, na stadionu Aldo Drosina u Puli. A u ovoj utakmici domaćin je bio vrlo uvjerljiv i pobijedio je rezultatom od 3:0. I dodajmo, Istra 1961 je po drugi put ove sezone 2023./2024. pobijedila Slaven Belupo, a obje pobjede su bile na stadionu u Puli. S druge strane, na oba susreta na stadionu Ivan Kušek Apaš su završila bez pobjednika.

Što se tiče ovog zadnjeg susreta Istre 1961 i Slaven Belupa u ovoj sezoni, domaćini su poveli već u šestoj minuti. Naime, tada je Elias Filet realizirao kazneni udarac. No, već u 15. minuti Emmanuel Ekong odličnim dalekometnim udarcem u gornji kut gola povisuje prednost Puljana na 2:0. Treći gol su Puljani postigli desetak minuta prije kraja prvog poluvremena. A tada je Salim Fago Lawal, 21-godišnji nigerijski branič, iskosa pogodio gol ispod gostujućeg vratara. I dodajmo, u nastavku utakmice rezultat se nije mijenjao.

Nakon ove pobjede Istra 1961 je i dalje osma, ali sada ima četiri boda više od devetog Slaven Belupa. Točnije, Farmaceuti ih imaju 30, čak 23 više od zadnjeg Rudeša koji je i matematički ispao iz Hrvatske nogometne lige. Ovo, 32. kolo HNL-a se nastavlja u subotu, 27. travnja, kada igraju Varaždin i Dinamo i Hajduk i Rudeš. Kolo završava u nedjelju, 28. travnja, utakmicama Gorica i Osijek i Lokomotiva i Rijeka. Sve dodatne informacije o NK Istri 1961 možete doznati na klupskim stranicama na adresi nkistra.com.