istra 1961 - osijek | hnl - hrvatska nogometna liga

Istra 1961 i Osijek odigrali spektakularni susret 4. kola HNL-a | Na Aldo Drosini smo vidjeli podjelu bodova, ali i osam golova!

Istra 1961 i Osijek odigrali su spektakularni susret 4. kola Supersport HNL-a u nedjelju, 13. kolovoza 2023. godine. A u utakmici koja se igrala u Puli na stadionu Aldo Drosina vidjeli smo čak osam golova – po četiri u svakoj mreži. Možda je neriješen rezultat često najpravedniji, u ovome slučaju Osijek može žaliti za sva tri boda, budući da je pred kraj utakmice imao vodstvo od 4:2. No, Istrani su bili uporni i htijenjem i zalaganjem došli su do tog vrijednog boda. Podsjetimo, Istru 1961 je vodio Sergej Banović, trener juniora, koji privremeno sjedi na klupi zbog otkaza Mislavu Karoglanu.

Što se tiče same utakmice Istra 1961 – Osijek, gosti su poveli prvijencem Stjope Mkrtčjana, koji je vrlo lijep pogodak glavom postigao u 22. minuti. Podsjetimo, Stjopa je 20-godišnji Armenski reprezentativac koji igra na poziciji braniča. No, Puljani se nisu predavali te su uzvratili preko Majstorovića šest minuta kasnije, također glavom. A na početku drugog poluvremena Mijo Caktaš glavom vraća vodstvo gostima. Istra 1961 opet je brzo uzvratila, a precizan je u 50. minuti s ruba šesnaesterca za 2:2 bio Nebyla.

Treće vodstvo Osijeku donosi Lovrić s bijele točke u 58. minuti, da bi već dvije minute poslije Nejašmić na drugoj vratnici zatresao mrežu za 4:2. Ipak, u 84. minuti Erceg je iz gužve smanjio na 4:3, da bi na početku sudačke nadoknade izvanrednim prodorom u kazneni prostor izazvao autogol Mkrtčjana za konačnih 4:4. Momčad Stjepana Tomasa sa sedam bodova čeka domaći susret s Goricom koji će se odigrati u nedjelju, 20. kolovota. S druge strane, Istra 1961 s dva boda na kontu odlazi na gostovanje u Koprivnicu i to u subotu, 19. kolovoza.

Osijek prima previše golova, a Istrani imaju novog trenera

“Žalosno je i tužno da imamo dobivenu utakmicu, vodstvo 4:2 i priliku za peti pogodak pa onda suparnika vratimo u život i spašavamo bod. Kada igraš ovako mekano, bez duela i agresivnosti, ne možeš puno očekivati. Moramo se zabrinuti i zapitati, previše pogodaka primamo na zadnjim utakmicama i to nije dobro. Imali smo europsku utakmicu protiv Adane Demirspora, iscrpio nas je put i možda je ova utakmica došla prebrzo. Ali bez obzira na sve morali smo bolje reagirati, bolje odigrati i ne dozvoliti suparniku da postigne četiri pogotka. Kada ti voda uđe u uši strahuješ u posljednjim minutama. Dogodila nam se nevjerojatna početnička greška. Šokiran sam i nemam riječi. Ali razgovarat ću s igračima jer se ovo više ne smije i neće događati. I to obećavam. Ovo je nedopustivo za klub kakav je Osijek“, rekao je Stjepan Tomas, trener NK Osijeka.

“U četvrtak, 17. kolovoza 2023. godine na Opus Areni igramo najvažniji susret sezone. Moramo se resetirati i spustiti loptu na zemlju. Moramo u našim glavama raščistiti zašto se ovo događa, ali i odigrati dobru utakmicu protiv Adane. Tražit ćemo pobjedu na bilo koji način jer želimo ponovo ući u dobru seriju. Ne smijemo olako gubiti utakmice i primati golove, ali znam gdje je problem i ja ću ga riješiti”, zaključio je Stjepan Tomas.

Dodajmo da je Istra 1961 dogovorila suradnju s novim trenerom seniorske momčadi, a tu poziciju preuzima David Catala! Ovaj 43-godišnji španjolski trener sjeda na klupu zeleno žutih već od nedjelje, 13. kolovoza, a s klubom je potpisao ugovor do kraja sezone, uz opciju produljenja na još jednu godinu. Dodajmo da je trener David Català Jiménez vodio momčadi AEK Larnaca i Apollon Limasol. Podsjetimo, David je zamijenio Mislava Karoglana koji je preuzeo Istru 1961 u tekućoj sezoni sa svojim stručnim stožerom. A Mislav je vodio ekipu na pripremama i tri prvenstvena susreta. No, presudio mu je drugi poraz zaredom – prvi od Dinama (3:0), a drugi od Rijeke (6:0). Više o treneru Catali doznajte na Wikipediji.