hnk gorica - nk osijek | hrvatska nogometna liga

Gorica i Osijek odigrali susret 28. kola HNL-a | Goričani uvjerljivo pobijedili 2:0 i još se malo približili Šibeniku!

Gorica i Osijek igrali su susret 28. kola HNL-a u kojem su Goričani uvjerljivo slavili s 2:0 i još malo produžili nadu u ostanak u Hrvatskoj nogometnoj ligi! Podsjetimo, susret se odigrao u Velikoj Gorici u subotu, 8. travnja 2023. godine, a strijelac oba gola je bio Kristian Fućak. Zanimljivo, Fućak je igrač bijelo-plavih na posudbi u Gorici. Ovom pobjedom Gorica se približila Šibeniku na samo četiri boda, jer su Šibenčani u ovom kolu izgubili od Rijeke s 1:0. Podsjetimo, Šibenik je deveti s 24, a Gorica deseta, zadnja, sa 20 bodova.

“Podbacili smo. Jednostavno, nismo bili dobri. Čak smo dobro ušli u utakmicu, ali do kraja poluvremena nam je nedostajao neki klik. Nismo nikako uspijevali uspostaviti četiri-pet dodavanja nakon kojih bismo mogli nešto napraviti. Osjeća se da nam to fali… Ni u drugom poluvremenu nismo uspijevali doći do kontinuiranog napada, da pokušamo kroz neku ideju doći u situaciju da nešto napravimo. Malo su nas navukli na svoj mlin. Umrtvili su igru i čekali priliku iz kontranapada ili udarca s distance da postignu pogodak. Na žalost, tako smo i dobili dva pogotka. Što drugo reći nego da je Gorica zasluženo pobijedila”, rekao je Borimir Perković, trener Osijeka.

“Osijeku iznimno jako treba pobjeda! U Velikog Gorici smo imali dobru priliku da se malo odlijepimo pa da do kraja prvenstva imamo mrvicu lakši put. Naša velika želja je bila pobijediti utakmicu, no, nismo uspjeli. Sada je teži put pred nama, ali još smo tu gdje želimo biti i sve ovisi o nama. Vjerujem u ovu momčad i da smo u stanju sačuvati poziciju koju imamo sada”, dodao je Perković. Sve novosti iz NK Osijeka doznajte na mrežnim stranicama na adresi nk-osijek.hr.