gnk dinamo zagreb - nk triglav kranj

Dinamo – Triglav 7:0 | Plavi dominirali cijelu utakmicu, a imali su i dvije stative te promašeni jedanaesterac

Dinamo i Triglav iz Kranja odigrali su prijateljsko-pripremnu utakmicu u Rovinju u srijedu, 10. siječnja 2024. godine. A u ovom susretu hrvatskog prvaka i slovenskog drugoligaša nije bilo previše napetosti. Naime, Dinamo je pobijedio Triglav sa čak 7:0, a ujedno su Plavi dva puta pogodili vratnicu te promašili jedanaesterac.

Što se tiče tijeka utakmice, Bruno Petković je doveo Dinamo u vodstvo u 29. minuti. Sandro Kulenović je postigao sljedeća dva gola i to unutar tri minute. Prvi je dao u 53., a drugi u 56. minuti. Petar Sučić povećao je prednost na 4:0 u 64. minuti, a Tibor Halilović u 65. postiže peti gol za Dinamo. Sandro Kulenović je došao do hat-tricka iz kaznenog udarca u 68. minuti, a konačnih 7:0 postavio je Japanac Takuro Kaneko u 78. minuti.

Podsjetimo, Dinamo je na pripremama u Rovinju, a ovo im je bila druga pripremna utakmica. Prva je bila kombinirana utakmica na Maksimiru protiv Rogaške. No, utakmica Dinamo – Triglav je bila prva od četiri pripremne utakmice koje će Plavi igrati u Rovinju. A nakon ove, druga utakmica se igra u subotu, 13. siječnja i to protiv Celja. Visokim se ritmom pripreme nastavljaju i idućeg tjedna pa tako u utorak, 16. siječnja, na rasporedu je utakmica s Makedonijom Gjorče Petrov. A već sljedećeg dana, u srijedu, 17. siječnja, Dinamo će odraditi posljednju provjeru protiv Slaska iz Wroclawa. I dodajmo, Plavi se vraćaju u Zagreb u četvrtak, 18. siječnja 2024. godine. Sve dodatne vijesti sa priprema doznajte na Dinamovoj službenoj Facebook stranici.

Trener Dinama Sergej Jakirović bio je zadovoljan nakon uvjerljive pobjede

“Ovo je bila ozbiljno odigrana utakmica, s obzirom na umor, jer imali smo jučer dva teška treninga. Cilj je bio da se nitko ne ozlijedi. Iako je Dino Perić osjetio koljeno, nadam se da nije ništa ozbiljnije. Sve je bilo dobro u oba poluvremena, osim realizacije u prvom dijelu. Žao mi je što nismo zabili još koji gol. No, bilo je puno lijepih akcija, a suparniku ništa nismo dopustili”, rekao je Sergej Jakirović, trener Plavih.

Dodajmo da Arber Hoxha, novo Dinamovo pojačanje, nije igrao ovu utakmicu već je samo odradio prvi trening. No, Jakirović je rekao da je vrlo zadovoljan s njegovim dolaskom te da mu neće trebati previše vremena za prilagodbu jer poznaje HNL. “Brzo smo se mi dogovorili. Nije tako dugo trajalo kako se činilo u medijima. Imao je veliku želju doći, a sada kada je tu, mora još više zapeti jer je velika konkurencija na svim pozicijama. I da dodam, igramo još dvije prave pripremne utakmice – protiv Celja i poljskog Slaska. Protiv njih ćemo odigrati vrlo ozbiljno, baš kao i ovu utakmicu. Vjerujem da će nam Celje i Slask dati još neke odgovore”, dodao je Jakirović.