nk rudeš zagreb - nk varaždin | hnl - hrvatska nogometna liga

Rudeš – Varaždin 0:2 | Rudešani u 31. kolu HNL-a upisali i 26 poraz

Rudeš i Varaždin odigrali su susret 31. kola Supersport HNL-a u ponedjeljak, 22. travnja 2024. godine, na Nogometnom stadionu Rudeša. A Varaždin je u posljednjoj utakmici 31. kola pobijedio Rudešane s 2:0. Na prvi se pogodak čekalo do 29. minute, kada je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara fantastično u gornji kut pogodio Igor Postonjski, kapetan Varaždina. Pobjedu gostiju potvrdio je u 59. minuti Marko Dabro. Naime, on je pobjegao domaćoj obrani i mirno realizirao za konačnih 2:0.

Podsjetimo, u ovom, 31. kolu Hrvatske nogometne lige još su se u subotu, 20. travnja, sastali Osijek i Istra 1961 (1:2) te Slaven Belupo i Hajduk (0:1). A u nedjelju, 21. travnja, igrali su Lokomotiva i Dinamo (0:1) te Rijeka i Gorica (3:0). Što se tiče stanja na ljestvici HNL-a, na prvom mjestu je Rijeka sa 71 bodom, dok ih drugi Dinamo ima 69.

Na trećem mjestu je Hajduk sa 58, Osijek je četvrti sa 45, dok je Lokomotiva peta sa 44 boda. Varaždinci su pobjedom nad Rudešom preskočili Goricu, tj. došli su na šesto mjesto, a sada imaju 36 bodova. A Rudeš se već ranije i matematički oprostio od nastupa u Hrvatskoj nogometnoj ligi. I dodajmo, Rudešanima je ovo bio 26. poraz, a imaju i jednu pobjedu te četiri remija. Više o NK Rudešu doznajte na klupskoj Facebook stranici.