hnk rijeka - hnk gorica velika gorica | hrvatska nogometna liga

Rijeka – Gorica 3:0 | Riječani u 31. kolu HNL-a došli do svoje devete pobjede u nizu i bez primljenog pogotka!

Rijeka i Gorica odigrali su susret u sklopu 31. kola Supersport HNL-a u nedjelju, 21. travnja 2024. godine, na stadionu Rujevica u Rijeci. A Riječani su očekivano pobijedili Goricu rezultatom 3:0 i tako nastavili svoj put prema osvajanju Hrvatske nogometne lige u sezoni 2023./2024. No, iako rezultat sugerira da je Rijeka lako pobijedila Bikove, to baš i nije bilo tako. Naime, momčad Željka Sopića je na prvi gol čekala sve do 68. minute. Tada je Marco Pašalić ubacio, a Marko Pjaca glavom donio vodstvo Rijeci. U 80. minuti Dejan Petrovič je pucao iz daljine, a Mirko Marić skrenuo loptu u mrežu za 2:0. A pobjedu domaćina potvrdio je Bruno Goda u samoj završnici.

Nakon pobjede u ovoj utakmici Riječani su produžili svoj fantastičan pobjednički niz i to bez primljenog pogotka na sedam ligaških, odnosno devet utakmica ukupno. Što se tiče stanja na ljestvici HNL-a, Rijeka je i dalje prva i sada ima 71 bod. Drugi je Dinamo koji ima 69 bodova, a treći je Hajduk sa njih 58. Četvrti je Osijek sa 45, dok je peta Lokomotiva sa 44 boda.

Gorica je bila u čvrstom bloku i s dobrom tranzicijom. Ono na čemu sam s njima prošle sezone ostao u ligi sada su jako dobro radili. U drugom poluvremenu smo imali sreće u jednoj situaciji kada je Goda spašavao pred našim golom. Da je to otišlo na drugu stranu bilo bi jako teško. S druge strane, moram reći da su nas ovi navijači svih 90 i više minuta nosili do pobjede. Kada sam vidio kako ljudi navijaju, tri boda nisu dolazila u pitanje”, rekao je Željko Sopić, trener Rijeke. Više vijesti iz HNK Rijeke doznajte na klupskoj mrežnoj stranici na adresi nk-rijeka.hr.