nk šibenik - gnk dinamo | hrvatska nogometna liga

Dinamo gostovao na Šubićevcu u 17. kolu HNL-a – Šibenik autogolom izgubio bod

Dinamo je u 17. kolu HT Prve lige pobjedio Šibenik na Šubićevcu rezultatom 1:2 i osvojio nova tri boda u prvenstvu. Prvi pogodak za Modre u 19. minuti susreta postigao je Luka Ivanušec i on je jedini Dinamov strijelac na ovoj utakmici. Naime, u drugom dijelu susreta Šibenčani su postigli oba pogotka. Prvo je Marin Jakoliš je postavio na 1:1, a Stefan Perić zabio je autogol za konačni rezultat 1:2.

Uoči odlaska momčadi na gostovanje u Šibenik trener Damir Krznar najavio je određene rotacije u kadru svoje momčadi. Na golu je od prve minute bio Danijel Zagorac, a zadnja liniju su činili Ristovski, Lauritsen, Perić i Štefulj, na poziciji zadnjeg veznog Mišić, a u veznoj liniji Bulat, Špikić, Ivanušec i Petković. Kao špica je krenuo Komnen Andrić.

Dinamo je prvu priliku u susretu imao već nakon četiri minute igre. Tada je Josip Mišić pokušao dodati za Brunu Petkovića na par metara od gola, ali obrana HNK Šibenika zaustavila je tu akciju. Plavi su pokušavali probiti obranu domaćih uz još nekoliko situacija, no, mreža se zatresla “tek” u 19. minuti.

Mišić je pronašao Petkovića na desnoj strani, a ovaj dodaje do Ivanušeca

Luka je gađao bliži kut i pokraj vratara Rogića trese mrežu za 1:0. Par trenutka kasnije kombinirali su Ristovski i Petković, ali Jakoliš je blokirao novu opasnost. U 37. minuti Menalo je zaprijetio poluškaricama, ali lopta odlazi preko gola. Dvije minute kasnije Bulat je iz sjajne pozicije silovito pucao na gol, pokušaj je otišao malo preko grede. Nisu plavi stali s prilikama, a domaći vratar spasio je svoja vrata u 41. minuti.

Nakon kornera Lauritsen i domaći branič Stefan Perić bili su na skoku. Perić je zamalo ugrozio svog vratara udarcem prema vlastitoj mreži, ali Rogić je obranio. Dinamo je sačuvao prednost do kraja prvog dijela, a već u prvim trenucima nastavka susreta plavi su bili blizu novog pogotka. U 72. minuti je Andrić zamalo škaricama na centaršut Gojaka povisio prednost, ali nije dobro zahvatio loptu.

Šibenik je stigao do izjednačenja, ali je postigao i “gol za Dinamo”

Samo dvije minute nakon Andrićevih škarica, u 74. minuti Marin Jakoliš malo iskosa s lijeve strane iz kaznenog prostora gađa desni kut prizemnom loptom i postavlja na 1:1. Kratko je ovaj rezultat bio na semaforu, jer već u 81. minuti domaćin radi grešku. Naime, Stefan Perić je zabio autogol. Mišić je ubacio u peterac, a domaći branič nespretno skreće ubačaj u vlastitu mrežu.

Nekoliko trenutaka kasnije vidjeli smo dvije nove prijetnje na vrata Šibenika, a pokušaj Mišića pa zatim Oršića spašava Rogić. Do kraja susreta više nije bilo promjene rezultata. Dinamo je ovom pobjedom došao do 31 boda i trećeg mjesta na tablici HT Prve lige. Za prvim Osijekom zaostaje tri boda, no, Dinamo ima i dvije utakmice manje. Sljedeći susret plavi igraju već u srijedu, kada sa Rijekom igraju četvrtfinalnu utakmicu Hrvatskog kupa. Nakon Rijeke u nedjelju, 5. prosinca 2021. godine na rasporedu je vječni derbi sa Hajdukom na Maksimiru. Dodajmo da je Dinamo za ove dvije utakmice pripremio paket ulaznica, a o njima više pročitajte ovdje. Više informacija iz Dinama doznajte na službenim mrežnim stranicama kluba na adresi gnkdinamo.hr.

Štefulj i Bulat o utakmici sa Šibenikom

“Bio sam vrlo sretan kad sam vidio da ću početi od prve minute jer nisam dosta dugo igrao. Mislim da sam pružio dobar otpor i da sam ispunio sve zadatke koji su bili ispred mene. Dao sam najbolje od sebe danas i najbitnije je da smo slavili na kraju i upisali sva tri boda”, rekao je Daniel Štefulj.

“Mislim da smo od prve minute krenuli dobro u utakmicu i da smo dobro otvorili. Prvih 15 minuta imali smo veći posjed, imali smo loptu u nogama, a nakon toga nam je malo ritam brzine igre pao. Pobijedili smo ovu utakmicu na mišiće i zrelost. Čestitam stožeru i suigračima na fenomenalnoj borbi do zadnje minute”, dodao je Marko Bulat.

HT Prva liga, 17. kolo: Šibenik – Dinamo 1:2