dinamo - villareal / uefa europa league 2021

Dinamo – Villarreal 0:1 – Plavi izgubili golom iz penala – uzvrat je 15. travnja

Dinamo je u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige izgubio od španjolskog kluba Villarreal rezultatom 0:1. Strijelac je bio Gerard Moreno, a gol je postigao iz penala u 43. minuti utakmice. Utakmica se igrala na stadionu Maksimir u četvrtak, 8. travnja 2021. godine.

Uoči utakmice trener Dinama Damir Krznar nije mogao računati na Brunu Petkovića i Maria Gavranovića zbog ozlijede. Umjesto njih u napadu je igrao Atiemwen. Bez obzira na hendikep, Plavi su u prvom poluvremenu bili ravnopravan suparnik Villarrealu.

Villarreal je zaprijetio preko Pedraze, a njegov udarac s desetak metara brani Dominik Livaković. Dinamo je zaprijetio preko Lovre Majera, čiji udarac vratar Rulli izbija u korner. Nakon tog ubačaja Dinamo je vršio pritisak, no Villarreal se uspio obraniti.

20. minuta je donijela veliku šansu španjolcima. Bacca i Moreno su navukli Dinamovu obranu na sebe, što je iskoristio Pedraza koji sam dolazi pred Livakovića, ali vratar Dinama mu zatvara kut i brani čistu šansu. Očekivano, Dinamo je već posjed lopte prepustio Villarrealu i svoje šanse čekao iz kontranapada.

Dinamu poništen gol – Kevin Theophile Catherine igrao rukom u šesnaestercu

Dinamo je u 28. minuti postigao lijepi gol iz kontranapada, ali je gol poništen zbog zaleđa Atiemwena u samom početku akcije. Mislav Oršić je krenuo u kontranapad. Loptu je dodao Atiemwenu koji je sa 16-ak metara lobao Rullija. Oršić je natrčao na loptu i zabio gol glavom. Bez obzira što se odigrala cijela akcija, kod prvog dodavanja napadač Dinama je na samom centru ipak bio u zaleđu.

Dinamo je do kraja poluvremena bio opasan, ali je Theophile Catherine u 42. minuti nepažljivo igrao rukom. Gerard Moreno je bio uz gol-aut liniju, pokušao je ubaciti loptu pred Livakovića, ali je pogodio ruku Theophilea. Daniel Siebert je nakon provjere VAR-a pokazao na bijelu točku. Moreno je bio siguran. Loptu je poslao skoro pored gola, a Livaković se bacio na desnu stranu.

Utakmica je u drugom dijelu bila bez pravih prilika

Plavi su u nastavku nastojali izjednačiti rezultat. Ristovski je prvi krenuo – napravio sve dobro osim zadnjeg pasa. U 56. minuti Joško Gvardiol odlično je pucao s 18 metara i primorao Rullija da atraktivno obrani njegov udarac.

U 60. minuti Krznar je iz igre izveo Atiemwena i Jakića, a uveo je Petkovića i Kastratija. U 65. minuti Moreno je sjajno asistirajo Alcacerau koji je sam došao ispred Livakovića, ali lopta je otišla pokraj vratnice. Do kraja utakmice Španjolci su iskusno smirili igru. Spustio se tempo igre i Villarreal je do kraja utakmice sačuvao veliku prednost. Podsjetimo, utakmica Dinamo Zagreb – Villarreal CF se igra u četvrtak, 15. travnja 2021. godine. Više o Kevinu Theophileu Catherineu doznajte na Wikipediji.

Dinamo – Villarreal – sastav igrača

DINAMO: Livaković – Ristovski, Theophile, Lauritsen, Gvardiol (od 71. Leovac) – Ademi, Jakić (od 61. Kastrati), Ivanušec, Majer (od 82. Franjić), Oršić (od 82. Tolić) – Atiemwen (od 61. Petković); trener Damir Krznar

VILLARREAL: Rulli – Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza – Capoue, Dani Parejo, Trigueros (od 86. Pena) – Gerard Moreno, Chukwueze (od 69. Gomez), Bacca (od 45. Alcacer); trener Unai Emery