gnk dinamo zagreb - fc cska 1948 sofia

Dinamo i CSKA 1948 iz Sofije odigrali pripremnu utakmicu – Plavi pobijedili rezultatom 3:2

Dinamo i CSKA 1948 iz Sofije odigrali su pripremnu utakmicu u slovenskom Brdu kod Kranja. Ovaj drugi Dinamov pripremni susret se igrao u ponedjeljak, 3. srpnja 2023. godine, a završio se pobjedom Plavih rezultatom 3:2. Podsjetimo, u prvom susretu igrali su Dinamo i Koper, a ta utakmica je završila neriješeno – 2:2. Plavi igraju još jednu utakmicu prije povratka u Zagreb – u petak, 7. srpnja, igraju Dinamo i Sparta iz Praga.

Ovu utakmicu je obilježio i povratak Boška Šutala! On je u igru je ušao u 80. minuti umjesto Dine Perića i tako obilježio svoj povratak na travnjak nakon punih 309 dana. Njega nema u prvom sastavu od 28. kolovoza prošle, 2022. godine i to zbog ozljede koju je zadobio na prvenstvenoj utakmici protiv Šibenika na Šubićevcu.

Što se tiče utakmice Dinamo – CSKA 1948, Plavi su poveli u 21. minuti nakon što je Josip Mišić dugom loptom našao Brunu Petkovića koji je izvrtio bugarsku obranu i mirno asistirao strijelcu Mahiru Emreliju. Dodajmo da je Bruno Petković u 38. minuti izveo slobodan udarac sa više od 20 metara s lijeve strane i pogodio – vratnicu.

Dinamo je povisio vodstvo na 2:0 u 49. minuti

Dario Špikić je na desnom krilu iskoristio grešku protivnika, uzeo loptu, došao do šesnaesterca i proslijedio ju u sredinu za Josipa Drmića. A on je ostao sam na vrhu peterca i bez poteškoća svladao vratara. Samo šest minuta kasnije Sadegh Moharrami je sa Dinamove polovice s desne strane precizno poslao loptu u for Špikiću koji je u nezadrživoj kontri istrčao sam pred suparničkog vratara i zabio za velikih 3:0.

Nakon Dinamovog trećeg gola Bugari su se “vratili u igru” u razmaku od samo tri minute i to po sličnoj matrici. U 61. minuti je Tom Rapnouil ubacio s lijeva, a Emil Tsenov je pogodio gol glavom. A brzo potom je Birsent Karagaren zavrnuo s desna pri čemu je lopta okrznula Maximea Bernauera i pogodila Moharramija od kojeg se odbila u gol. A do kraja utakmice Dinamo se pribrao, a CSKA 1948 povukao na svoju polovicu travnjaka. Dodajmo i da je bugarski vratar Daniel Naumov dvjema vještim reakcijama spriječio novi Dinamov gol. A u udarcima su se okušali Luka Vrbančić i Fran Topić.

Spomenimo da je Dinamov protivnik bugarski prvoligaš koji zapravo dijeli ime s svojim gradskim suparnikom. Naime, u Sofiji postoje dva kluba gotovo identičnog naziva – CSKA i CSKA 1948. Dodajmo i da je Dinamov suparnik – CSKA 1948 – prošle sezone zauzeo treće mjesto u bugarskom prvenstvu. Više o ovom klubu doznajte na Wikipediji.