gnk dinamo zagreb - nk koper | pripremna utakmica | rovinj 2022.

Dinamo i Koper odigrali prijateljsku pripremnu utakmicu u Brdu kod Kranja koja je završila neriješeno 2:2

Dinamo i Koper odigrali su prijateljsku utakmicu u Brdu kod Kranja u četvrtak, 29. lipnja 2023. godine, koja je završila neriješeno 2:2. Podsjetimo, Dinamo je na pripremama u Sloveniji, a ovaj je susret odigran nakon što je momčad prošla tri dana intenzivnih treninga. A na teren je trener Igor Bišćan poslao momčad za koju se s pravom može reći da je “spoj mladosti i iskustva”.

Nakon ozbiljnijeg početnog pritiska Kopra Plavi su poveli u 21. minuti. Tada je Dario Špikić, nakon proigravanja Petra Sučića, lijepo ubacio za Frana Topića koji je pogodio bliži kut gola. A dojučerašnji junior Topić je nakon gola izborio i penal za Dinamo. To se dogodilo u 47. minuti nakon što je fauliran na vrhu šesnaesterca, a izvođenja se primio Josip Mišić i pogodio stativu! No, sudac Kajtazović je zbog preranog ulaska jednog od igrača Kopera ponovio izvođenje penala. Ovoga puta se odgovornosti prihvatio Antonio Marin i pogodio za 2-0. Do kraja utamice Dinamo – Koper trener Bišćan je dosta mijenjao, a Koper je u drugom dijelu uspio postići dva gola. Krajinović je pogodio iz penala u 62., a Kočar je postigao gol za finalnih 2:2 u 66. minuti.

Podsjetimo, Dinamo je prije ovih priprema već odigrao jednu prijateljsku utakmicu i to s Dugim Selom. Tada su Plavi svladali istoimenog domaćina s 1-0, a strijelac jedinog gola bio je Barol Barišić. Dinamo će na pripremama u Brdu kod Kranja odigrati ukupno tri pripremne utakmice. Prva je bila ova sa Koprom, dok se druga igra u ponedjeljak, 3. srpnja, a protivnik Plavima će biti CSKA 1948 iz Sofije. Treća utakmica je na rasporedu u petak, 7. srpnja, a igra se protiv praške Sparte. Povratak Dinamove ekipe u Zagreb očekuje se u petak, 7. srpnja. Dinamove aktivnosti možete pratiti putem klupskog Twitter profila.