nk rudeš zagreb - nk osijek | hrvatska nogometna liga

Rudeš – Osijek 2:3 | Osječani u 29. kolu HNL-a po četvrti put ove sezone svladali Rudeš

Rudeš i Osijek odigrali su susret u sklopu 29. kola Supersport HNL-a na stadionu ŠC Rudeš u Zagrebu u petak, 5. travnja 2024. godine. A ovaj dvoboj zadnjeg Rudeša i petog Osijeka je zaista bio jako zanimljiv jer smo imali prilike vidjeti čak pet golova i pobjedu Osječana nakon još jednog preokreta. Ukratko, Osijek je pobijedio s 2:3, a Rudešani su odigrali jednu sjajnu utakmicu, ali nažalost nisu uspjeli doći do boda.

Što se tiče ove utakmice, nakon pomalo nevjerojatnog preokreta s 0:3 na 4:3 u 2. kolu HNL-a koje se igralo u Kranjčevićevoj, Osijek se opet našao u rezultatskom zaostatku. Ovoga puta na Rudešovom stadionu domaćin je poveo 1:0 pogotkom Tomislava Mrčele glavom već u 11. minuti. No, već u 35. minuti Petar Pušić je prizemnim udarcem pogodio za izjednačenje s ruba kaznenog prostora i to na asistenciju Ramona Miereza.

Rezultat je mirovao sve do 56. minute, kada je u igru je ušao Osijekov Kristijan Lovrić. A on je odmah po ulasku izveo slobodni udarac koji je smjestio u mrežu za 2:1. No, potpuni preokret se dogodio samo tri minute kasnije. A tada je Lovrić ponovo dao gol i to na povratnu loptu brazilca Renana Guedesa. Na konačnih 3:2 u 79. minuti smanjio je ponovno Tomislav Mrčela glavom i to ponovno na ubačaj Frana Karačića. Dodajmo da je Rudešu ovo bio 24. poraz ove sezone. A Osijek je uz utakmicu više preskočio Lokomotivu i sada je četvrti… Više informacija o NK Osijeku doznajte na klupskim stranicama na adresi nk-osijek.hr.