wrc croatia rally 2024 | sebastien ogier

WRC Croatia Rally 2024 | Pobjednik 4. izdanja ovog rallyja je Sebastien Ogier!

Završio je još jedan WRC Croatia Rally 2024, a pobijedio je Sebastian Ogier! I dodajmo, ovogodišnja utrka je postavila novi rekord Croatia Rallyja. Naime, brzinske ispite kroz pet hrvatskih županija uživo je pratilo više od 450.000 gledatelja. Svečanom dodjelom nagrada ispred poslovne zgrade INA u Novom Zagrebu završilo je četvrto izdanje utrke WRC Croatia Rally. Osmerostruki svjetski prvak, Sebastien Ogier, odnio je svoju drugu pobjedu u Hrvatskoj. Elfyn Evans je osvojio drugo mjesto kao i na prvom izdanju Croatia Rallyja 2021. godine, dok je Belgijac Thierry Neuville koji vozi Hyundai i20, a koji je u posljednji dan ušao kao vodeći, završio na trećem mjestu.

Hrvatski brzinci vozili su se protekla četiri dana, točnije od četvrtka do nedjelje, od 18. do 21. travnja 2024. godine. A vozilo se kroz pet županija – Varaždinsku, Krapinsko-zagorsku, Zagrebačku, Karlovačku, Primorsko-goransku. Također, vozilo se i kroz grad Zagreb. A ovi sjajni vozači držali su gledatelje u neizvjesnosti do samoga kraja, baš kao i u prethodnim godinama.

Dodajmo da je Kumrovec i ove godine bio najposjećeniji brzinac te je čak 90.000 gledatelja slavilo Ogierovo stoto postolje u karijeri na svjetskim natjecanjima. A prema prvim podacima ovogodišnju utrku WRC Croatia Rally uživo je pratilo vise od 450.000 gledatelja, čime je srušen još jedan rekord ovog najvećeg domaćeg sportskog događaja. Istovremeno je nekoliko milijuna gledatelja pratilo utrke iz Hrvatske putem televizijskog prijenosa u 165 zemalja. Više o ovoj rally utrci doznajte na mrežnim stranicama na adresi rally-croatia.com.