lokomotiva - slaven belupo | hrvatska nogometna liga 2022./2023.

Lokomotiva – Slaven Belupo 1:3 | Farmaceuti uvjerljivom pobjedom prekinuli seriju loših rezultata

Lokomotiva i Slaven Belupo odigrali su susret 16. kola Supersport HNL-a u petak, 24. studenog 2023. godine na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu. No, iako se očekivala pobjeda Lokosa, Farmaceuti su sve iznenadili i prilično lako došli do tri boda. No dodajmo, Slaven Belupo je prekinuo i seriju loših rezultata. A što se tiče ove utakmice, Slaven je poveo već u 14. minuti kada je Hoxha poslao loptu u mrežu uz pomoć domaćeg bloka. Lokosi su brzo izjednačili zahvaljujući spretnoj reakciji Šotičeka u gužvi u 24. minuti

I kada se mislilo da će se na odmor otići sa 1:1, Koprivničanci su ponovo poveli. Gol je postigao Mioč u 38. minuti i to nakon što je Štrkalj pogodio gredu. Rezultat 2:1 se nije mijenjao sve do sudačke nadoknade, kada je prvijenac u hrvatskom prvenstvu upisao Šakota. I dodajmo, nakon ove pobjede momčad Roya Ferenčine prekočila je na prvenstvenoj tablici Lokomotivu. Slaven je sada šesti i ima 17, dok su Lokosi sedmi sa 16 bodova, ali imaju i utakmicu manje.

“Želio bih čestitati mojim igračima. Tijekom cijelog susreta su se držali su dogovorenog. Pazili su na sve segmente igre i to od prve do zadnje minute susreta. A kada se tako igra, na kraju se zasluženo osvoji sva tri boda. Ovo su rezultati odličnog rada tijekom ove reprezentativne pauze i to nam se vratilo”, rekao je Roy Ferenčina, trener Slaven Belupa. Što je još rekao trener Farmaceuta možete poslušati na snimci na kraju ovog teksta. Više o prvoligašu iz Koprivnice koji igra na stadionu Ivan Kušek Apaš doznajte na klupskim stranicama na adresi nk-slaven-belupo.hr.