pickbox 2 | logo | 2026.

Pickbox 2 | Iskoristite proljeće 2026. godine za TV bijeg u prirodu i jednostavniji život

Pickbox 2 tijekom svibnja 2026. godine donosi sadržaj koji savršeno odgovara želji za usporavanjem i povratkom prirodi. Od vrtova i domova do života na selu, novi naslovi stavljaju fokus na jednostavniji, ispunjeniji način života koji sve više privlači ljude umorne od ubrzane svakodnevice. U svijetu koji se stalno mijenja i ubrzava, ideja sporijeg života postaje sve privlačnija. Mnogi maštaju o bijegu iz gradske vreve, o vlastitom vrtu, uređenom domu ili svakodnevici bližoj prirodi.

Upravo takav “slow living” ugođaj donose pažljivo odabrane serije koje inspiriraju gledatelje da pronađu ravnotežu i uživaju u malim stvarima. Kroz različite priče i pristupe, gledatelji imaju priliku vidjeti kako izgleda život izvan užurbanih urbanih sredina. Bilo da je riječ o uređenju doma, radu u vrtu ili preseljenju na selo, zajednička poruka svih naslova je jasna. A ona je – promjena ne mora biti velika da bi bila značajna.

Pickbox 2 tako nudi svojevrsni televizijski bijeg, ali i inspiraciju za stvarne životne odluke. Umjesto stresa i žurbe, u prvi plan dolaze mir, priroda i svakodnevni rituali koji donose zadovoljstvo. Ako tražite sadržaj koji opušta, motivira i vraća fokus na ono bitno, svibanjski program donosi upravo takvo iskustvo gledanja.

Pickbox 2 donosi pregršt naslova koji, u skladu s godišnjim dobom

“Stočar” | “The King of the Cattle” | Dostupna od ponedjeljka, 4. svibnja, radnim danom od 17 sati

Serija “Stočar” (“The King of the Cattle”) vodi gledatelje u svijet stočarstva i života na farmi gdje priroda određuje tempo rada i svakodnevice. Kroz stvarne izazove uzgoja stoke, upravljanja imanjem i nepredvidivih vremenskih uvjeta, serija donosi autentičan prikaz ruralnog života. Fizički zahtjevan, ali duboko povezan s prirodom i tradicijom. Uz to, pruža uvid u odgovornost i znanje potrebno za održavanje farme kao i snažnu povezanost ljudi i životinja.

“Zavolite svoj vrt uz Alana Titchmarsha” | “Love Your Garden” | Dostupna kroz svibanj radnim danom od 10 sati

Serijal “Zavolite svoj vrt uz Alana Titchmarsha” (“Love Your Garden”) prati tim stručnjaka predvođen Alanom Titchmarshem koji obične vrtove pretvaraju u funkcionalne i emotivne zelene oaze. Svaka epizoda fokusira se na ljude s inspirativnim životnim pričama kojima vrt postaje mjesto oporavka, zajedništva ili novog početka. Kroz konkretne transformacije, serija pokazuje kako pozorno osmišljen vanjski prostor može imati stvaran utjecaj na kvalitetu života.

“Zavolite svoj dom i vrt” | “Love Your Home and Garden” | Dostupna od ponedjeljka, 8. svibnja, radnim danom od 11 sati

Sličnu filozofiju donosi i “Zavolite svoj dom i vrt” (“Love Your Home and Garden”), koji širi fokus s vrta na cijeli životni prostor. Kroz potpune preobrazbe interijera i eksterijera, tim stručnjaka pomaže obiteljima da svoje domove prilagode novim životnim okolnostima. Naglasak je na funkcionalnosti, estetici i povezanosti unutarnjeg i vanjskog prostora. Uz ideju da dom treba biti mjesto ugode, ali i praktičnosti.

“Camillin život na selu” | “Camilla’s Country Life” | Dostupna od subote, 16. svibnja, svakog dana od 23 sata

Poseban i osobniji pogled na život izvan grada donosi film “Camillin život na selu” (“Camilla’s Country Life”), u kojem Camilla, kraljica Ujedinjenog Kraljevstva, prati svakodnevicu u ruralnom okruženju. Kroz rad na imanju, brigu o životinjama i prilagodbu prirodnim ciklusima, serija otkriva jednostavniji, ali ispunjen način života koji se temelji na rutini, radu i povezanosti s okolinom. Istovremeno, naglašava važnost očuvanja tradicije i pronalaska ravnoteže između suvremenog života i prirode.

Tagged