nk varaždin - hnk hajduk split | supersport hrvatska nogometna liga

Varaždin – Hajduk 2-0 | Velika pobjeda Varaždinaca nad Splićanima u 6. kolu HNL-a

Varaždin i Hajduk odigrali su susret 6. kola SuperSport HNL-a na stadionu Varteks u subotu, 13. rujna 2025. godine. U varaždinsko-splitskom dvoboju znatno bolji bili su domaćini koji su slavili 2-0. Oba pogotka pala su na početku prvog dijela – mrežu gostiju načeo je Aleksa Latković već u 5. minuti, dok je vratar Ivica Ivušić samo tri minute kasnije skrivio autogol.”

Podsjetimo, susret Varaždin – Hajduk je bio drugi susret 6. kola HNL-a, a kolo je otvorio susret Slaven – Istra koji je završio 2-1. A istog dana, ali od 19.15 sati na Rujevici igraju Rijeka i Lokomotiva. 6. kolo zatvaraju u nedjelju, 14. rujna, Osijek i Vukovar i Dinamo i Gorica. Varaždinci su ovom pobjedom došli do devetog boda, dok su Bili, doživjevši prvi poraz u prvenstvu, ostali na 13. Dodajmo da je u idućem, 7. kolu HNL-a, na rasporedu novi “vječni derbi“. Točnije, Hajduk i Dinamo igraju na Poljudu u subotu, 20. rujna, od 17 sati.

“Šteta što nismo još koju tranziciju kvalitetnije odradili i postigli koji pogodak više da bude veći mir. Ali protivnik nam je ipak bio Hajduk koji igra jako dobro ove sezone i tim više veseli ova pobjeda koja je bila pa neću reći kontrolirana, ali dosta zrelo odrađena. Svaka čast dečkima, kao i na pripremi kroz tjedan pa tako i na realizaciji cijele utakmice. Također, znamo svi da je lakše igrati protiv jačih ekipa. Evo, sada smo osvojili sedam bodova protiv Rijeke, Dinama i Hajduka. No ako ćemo pobjeđivati u utakmicama pred nama, onda možemo pričati o ozbiljnoj ekipi i onda ćemo gledati prema naprijed. Ali za sada, kao i cijele prošle sezone, gledamo samo protivnika koji je ispred nas i tako se i pripremamo”, rekao je Nikola Šafarić, trener Varaždina.


VIDEO | Varaždin – Hajduk 2-0 | Snimka utakmice 6. kola HNL-a u sezoni 2025./2026.

Tagged