NK Varaždin i HNK Hajduk igrat će susret u sklopu 30. kola Supersport HNL-a u petak, 18. travnja 2025. godine. Ovaj varaždinsko-splitski derbi igrat će se na stadionu Varteks u Varaždinu, počet će u 18.45 sati, a sudi Ante Čulina iz Zagreba. Što se tiče stanja na tablici, na prvom mjestu je Rijeka sa 56, Hajduk je drugi sa 55, dok je Dinamo treći sa 52 boda, a Plavi imaju i utakmicu više. Četvrti je Slaven Belupo sa 41 bodom, a peti je Varaždin koji ih ima 37. A ostali parovi 30. kola HNL-a su Lokomotiva – Slaven, Osijek – Gorica i Istra – Rijeka, dok su kolo u petak, 17. travnja, otvorili Šibenik i Dinamo. Ta utakmica je završila rutinskom pobjedom Plavih od 4:0., a više o njoj doznajte ovdje.
| REZULTAT UTAKMICE: Varaždin – Hajduk 1:1 | Bili s igračem manje došli do boda u 30. kolu HNL-a
Podsjetimo, u prošlom, 29. kolu HNL-a Hajduk nije uspio na Poljudu pobijediti Lokomotivu te je tako ispustio prvo mjesto prvenstvene tablice. Gosti su poveli pogotkom Karačića krajem prvog dijela, zatim je u drugom poluvremenu Hajduk ostao s igračem manje nakon što je vratar Lučić dobio izravni crveni karton. A konačnih 1:1 u posljednjim sekundama utakmice postigao je Trajkovski na asistenciju Livaje. Varaždin je u prošlom kolu poražen od Rijeke na Rujevici rezultatom 1:0, a pogodak za pobjedu domaća momčad postigla je također u posljednjim trenucima utakmice i to s igračem manje na terenu.
- PROČITAJTE VIŠE: Besplatne čestitke za Uskrs 2025. godine | Čestitajte Uskrsne blagdane čestitkama koje možete slati u neograničenim količinama!
Mister Gennaro Gattuso u ovoj utakmici sigurno ne može računati na vratara Lučića zbog već spomenutog crvenog kartona. Nikola Šafarić, trener Varaždina, u konkurenciji neće imati Laminea Ba i Marka Dabru koji imaju tri žuta kartona. Dodajmo da je Hajduk ove sezone upisao dvije pobjede protiv Varaždina na domaćem terenu te jedan poraz na gostujućem. U kolovozu prošle, 2024. godine, Bijeli su slavili s 2:1 na Poljudu. Zatim je u studenom 2024. Varaždin pobijedio rezultatom 1:0 na svom stadionu, a ove veljače Hajduk je s 1:0 svladao Varaždince u Splitu.
Nikola Šafarić unatoč izostancima zbog ozljeda i kartona vjeruje u širinu svoje momčadi
“Mislim da smo dosta naučili iz utakmice s Rijekom te da ćemo u petak odigrati jednu pravu, mušku i kvalitetnu utakmicu, jer protiv Hajduka drugačije ne ide. Sigurno će biti agresivni i od prve minute krenuti po sva tri boda. Također, mi kod kuće igramo dobro i nadam se da ćemo taj niz nastaviti. Uz to, imamo dovoljno zdravih i kvalitetnih igrača koji čekaju svoju priliku. Moramo biti hrabri, mirni na lopti, nametnuti se svojom igrom i težiti golu”, rekao je Nikola Šafarić, trener Varaždina.
“Sigurni smo da će Hajduk imati svoje prilike. U jednom trenutku sigurno će stvoriti pritisak, no moramo mu se oduprijeti i odgovoriti na sve zahtjeve utakmice. Kako fizičke, tako i psihičke. Što se tiče problema u realizaciji, vjeruje u njihovo rješavanje. Naime, neki su si sami stvorili nepotreban pritisak. Samo se treba opustiti i ne gledati unazad. Ukratko, moramo pokušati popraviti sve u sljedećim utakmicama”, dodao je trener Šafarić.
Gennaro Gattuso očekuje “jako tešku utakmicu”
“Krilni napadači Varaždina su problematični, naime, imaju tehniku i brzinu. Brane se čovjek na čovjeka, a u prvoj utakmici su nas stisnuli i zasluženo pobijedili. Ukratko, trebat ćemo odigrati pravu momčadsku utakmicu. Varaždin ne dopušta puno, a mi moramo biti još bolji u završnici. Dodao bih, što se tiče vratara, branit će Silić ili Lovre Kalinić. A izostanak Ivana Lučića neće bitno promijeniti način igre. Svi naši vratari treniraju isto kao i Lučić. Način naše igre neće se mijenjati”, rekao je Gennaro Gattuso, trener Hajduka.
“Žaper još nije na optimalnoj razini zbog problema s ozljedama, Sigur će se vratiti protiv Istre, dok Biuka i Mlakara muče pubična kost i kvadriceps. No, mi moramo raditi na kontinuitetu. U zadnje vrijeme smo postali vertikalniji, ali protiv Slaven Belupa smo stali nakon prvog poluvremena. I to ne smijemo ponoviti. Ne znam je li pravo vrijeme za priču o financijama, ali važno je reći da plaće dolaze redovno i nema razloga za prigovor. Imamo svoj cilj, igramo za nešto važno. Što se tiče rivala, normalno da želim da Rijeka i Dinamo izgube, ali ne opterećujem se s njima, moramo gledati sebe”, dodao je trener Gattuso.
“Ali ću se osvrnuti na povratak Zvonimira Bobana u Dinamo. Čuli smo se prije tri dana, čestitao sam mu na novoj ulozi. Igrao sam s njim u Milanu i on je veliki igrač, legenda svjetskog nogometa. Jako je inteligentan, a i obavljao je funkcije u UEFA-i i FIFA-i. To mi je prijatelj i želim mu sve najbolje”, rekao je za kraj Gennaro Gattuso.
Nogomet uživo | Gdje gledati live stream ili TV prijenos utakmice Varaždin – Hajduk?
30. kolo SuperSport Hrvatske nogometne lige između klubova NK Varaždin i HNK Hajduk Split igra se u petak, 17. travnja 2025. godine, od 18.45 sati. Prijenos nogometne utakmice bit će na TV kanalu MAX Sport 1. Ukoliko utakmicu nećete moći gledati, osiguran je i povremeni radijski prijenos uživo na Drugom programu Hrvatskog radija. A ako se volite kladiti, donosimo kvote koje su kladionice odredile za ovu utakmicu. Tako je kvota za pobjedu Varaždina 3.60, za neriješen rezultat koeficijent je 3.00, dok je pobjeda Hajduka ima kvotu 2.10.
Više o nogometnom klubu NK Varaždin doznajte na njihovoj Facebook stranici. Više informacija o klubu HNK Hajduk Split možete naći na klupskim stranicama na adresi hajduk.hr. Prijenos nogometne utakmice uživo, video online ili livestream možete pratiti na svim dostupnim platformama. To su TV prijemnici, pametni telefoni, tableti, stolna i prijenosna računala, Android TV Box uređaji i Smart TV-i (pametni televizori).