gorica - dinamo / ht prva liga

Gorica – Dinamo 0:1 – Ante Čačić prezentirao agresivni i dominantni Dinamo

U utakmici 32. kola HT Prve lige koja se igrala u nedjelju, 24. travnja 2022. godine igrali su u Velikoj Gorici Gorica i Dinamo. Plavi su pod vodstvom novog trenera Ante Čačića slavili minimalnim rezultatom od 1:0. U utakmici u kojoj su Plavi dominirali od početka pogodak je postigao Arijan Ademi i to u 86. minuti. Ovom pobjedom Dinamo se udaljio na ljestvici od prvog pratitelja Osijeka na pet bodova razlike i drži prvo mjesto s osvojenih 69 bodova. Tom udaljavanju od pratnje Dinamo može zahvaliti i Rijeci koja je pobjedila Osijek s 3:1. Treći je Hajduk koji sada zaostaje šest bodova.

A što se tiče utakmice, Dinamo je cijeli susret nasrtao na gol Gorice. No, nakon što je čudesni velikogorički vratar Dominik Kotarski spriječio naoko sigurna tri pogotka, Dinamo mu je četiri minute prije kraja utakmice ipak uspio probiti mrežu i time dohvatiti iznimno važnu pobjedu kojom je dodatno odmaknuo konkurenciji u borbi za naslov prvaka. A ova pobjeda je važna i za novog trenera Čačića koji je svoj drugi mandat na maksimirskoj klupi startao uspješno.

Dinamo se nametnuo od samoga početka utakmice

A takav novi način igre je i želja novoga stratega Ante Čačića. Plavi su zaigrali autoritativno i kontrolirali ritam igre. Doslovno su okupirali suparničku polovicu terena, dok je Gorica teško nalazila put do Dinamovih vrata. Sljedeći susret Dinamo igra u nedjelju, 1. svibnja 2022. godine. Plavi idu u Kranjčevićevu gdje će ih u ogledu 33. kola dočekati gradski rival Lokomotiva. Više o Dinamu doznajte na klupskim stranicama na adresi gnkdinamo.hr.

Što se tiče utakmice Gorica – Dinamo, izdvojit ćemo akciju za gol. Petar Bočkaj je u toj 86. minuti loptu je zavrnuo s lijeva. Nju je prihvatio Luka Ivanušec, u gužvi ju je uspio skrenuti Marko Tolić, a u kaznenom prostoru dohvatio Ademi. On je prvo pogodio vratnicu, a odmah potom natrčao na odbijenu loptu i skrenuo u mrežu.

Dinamo je doista ušao u utakmicu na pravi način – autoritativno. U svih 90 minuta nastojali smo imati kontrolu. Stvarali smo prilike, bilo je dosta pokušaja, a neke je naše šanse osujetio domaći vratar… Činjenica da je vratar Dominik Kotarski bio najbolji ide u prilog tome da je Dinamo dobro igrao. Ova tri boda značajna su nam za daljnji rad i atmosferu. Imamo još četiri utakmice do kraja. Liga je na neki način hirovita, neizvjesna i teško se dolazi do bodova. Ali Dinamo je i ovaj put pokazao da ima snagu, kvalitetu i da su dečki na pravoj razini kad je najteže. Zato im čestitam od srca. Moram spomenuti i naše navijače s obje strane tribine. Zdušno su nas bodrili cijelu utakmicu i hvala im na tome”, rekao je novi trener Dinama Ante Čačić.