roko prkačin - fmp-cibona - aba liga - 2020.-2021.

Cibona i FMP odigrali dramatično 22. kolo ABA lige – Vukovi izgubili 90-86

Cibona i FMP su u 22. kolu ABA lige odigrali vrlo dramatičnu utakmicu. Susret se odigrao u Železniku u Beogradu, a pobjedu je na kraju odnio FMP-a rezultatom 90-86 (23-21, 24-24, 17-20, 26-21). Tijekom cijele utakmice gledali smo izmjenjivanje vodstva i izjednačenu utakmicu. Cibona je šest minuta prije kraja polaganjem Planinića došla do vodstva od +9 (66-75), a to je bilo i najveće vodstvo jedne ekipe na utakmici.

FMP uzvraća serijom 11-2 i dvije minute do kraja utakmica je izjednačena (77-77). Novačić je odgovorio tricom, na što Lazarević veže 7 poena za novi preokret (84-80). Približila se Cibona na poen zaostatka (87-86) kada je Lazarević pogodio prvo, promašio drugo slobodno bacanje, loptu je uhvatio Planinić koji potom krivo dodaje loptu i Lazarević postavlja konačni rezultat.

Kod Cibone Novačić je postigao 19 poena (gađao trice 5/7) dok su Prkačin i Planinić postigli po 16 poena, dok je Lazarević sa 21 poenom predvodio domaćine. Više o košarkaškom natjecanju u ABA ligi doznajte na mrežnim stranicama na adresi aba-liga.com.

“Čestitam FMP-u na pobjedi. Mi smo imali 9 razlike 6 minuta do kraja. Kontrolirali smo utakmicu i čak mislim da smo u zadnje 3 minute imali utakmicu na svojoj strani. Napravili smo puno gluposti, grešaka najiskusnijih igrača i na kraju 16 izgubljenih lopti što je previše, posebno u posljednjoj četvrtini. Mi smo imali 9 igrača, Toni Nakić je igrao pod injekcijama da bi mogao pomoći suigračima i hvala mu na tome. Sada nam predstoji borba do kraja da uzmemo još jednu ili dvije pobjede. Jako mi je žao što smo olako prosuli nešto što smo gradili, ali to je sport. Nadam se da ćemo biti pametniji. Svojim prijateljima iz FMP-a želim svu sreću i da ostvare svoje ambicije do kraja”, rekao je Vladimir Jovanović, trener Cibone.

“Po ovoj statistici mislim da je presudilo manje grešaka moje ekipe. Mi smo ih napravili 8, a Cibona 18. Čestitam kolegi Jovanoviću, oni su u jednom dobrom ritmu, pobijedili su Partizan, igrali s Budućnosti na jednu loptu i Vladin rad se već vidi. Točno se vidi da su podijeljene uloge i sve se zna. Ima tu i starijih igrača koji su prošli i veća natjecanja od ABA lige. Prvenstveno Planinić koji je ponajbolji centar u ligi. Poželio bi im sreću u nastavku. Čestitao bi svojim igračima na borbenosti i htijenju”, rekao je Vanja Guša, trener FMP-a.