matija dedić | gabi novak | arsen dedić

Koncert za Matiju, Gabi i Arsena | Više od 60 glazbenika nastupa na zagrebačkom Strossmayerovom trgu u nedjelju, 14. rujna 2025. godine

Više od 60 glazbenika, glumaca, umjetnika i prijatelja uveličat će Koncert za Matiju, Gabi i Arsena, a ovaj veliki događaj održat će se na Strossmayerovom trgu u Zagrebu u nedjelju, 14. rujna 2025. godine, s početkom u 19.30 sati. Dodajmo da je ovaj koncert u organizaciji Grada Zagreba, a zamišljen je kao glazbeni mozaik posvećen stvaralaštvu troje velikana hrvatske kulture – Gabi Novak, Matiji Dediću i Arsenu Dediću. Publiku očekuje nezaboravna večer u kojoj će se ispreplesti bezvremenske pjesme Arsena Dedića, melodije koje nam je podarila Gabi Novak te jazz kompozicije Matije Dedića.

Pod umjetničkim vodstvom Ante Gele nastupit će brojna poznata imena hrvatske i regionalne glazbene scene. Oni su Ksenija Erker, Zdenka Kovačiček, Tamara Obrovac, Jasna Zlokić, Tina Vukov, Drago Diklić i Darko Rundek. A doći će i Ivana Husar, Goran Navojec, Vedran Mlikota, Renata Sabljak, Zoran Predin, ali i mnogi drugi. Također, Koncert za Matiju, Gabi i Arsena donosi neke od najpoznatijih pjesama i kompozicija. Među njima su “Vino i gitare“, “Ono sve što znaš o meni”, “Dida moj“, “Moderato Cantabile”, “Zagrli me“, “Kuća za ptice”, “Za mene je sreća“, “Pamtim samo sretne dane” i mnoge druge.

Tomislav Tomašević, gradonačelnik Grada Zagreba, rekao je da će ovaj koncert biti “slavlje života i umjetnosti obitelji Dedić”. Također, on je pozvao sve Zagrepčane i goste grada da im se pridruže na Strossmayerovom trgu u nedjelju, 14. rujna 2025. godine, u 19.30 sati. I dodajmo, Koncert za Matiju, Gabi i Arsena besplatan je i otvoren za sve posjetitelje.

Glazbena obitelj Novak–Dedić zauzima posebno mjesto u hrvatskoj kulturi

Gabi Novak, prva dama hrvatske šansone, još od pedesetih godina prošlog stoljeća osvaja publiku svojim prepoznatljivim glasom i sofisticiranim interpretacijama. S pjesmama poput “Pamtim samo sretne dane” i “Vino i gitare” postala je simbol jedne epohe. A njezina karijera ostaje trajno upisana u povijest domaće glazbe.

Njezin suprug, Arsen Dedić, bio je jedan od najvažnijih kantautora, skladatelja i pjesnika ovih prostora. Njegove pjesme, poput “Ono sve što znaš o meni“, “Kuća za ptice” i “Moderato Cantabile“, nadživjele su svoje vrijeme i postale dio kolektivne memorije. Arsen je bio majstor riječi i melodije, umjetnik koji je uvijek pronalazio ravnotežu između intime i univerzalnog.

Njihov sin, Matija Dedić, nastavio je glazbeni put, ali u vlastitom, jazz izričaju. Jedan je od najistaknutijih hrvatskih pijanista, dobitnik brojnih nagrada i priznanja, poznat po virtuoznosti i posebnom senzibilitetu. Svojim interpretacijama često se vraćao djelima svojih roditelja, dajući im novi život kroz jazz aranžmane. Zajedno, Gabi, Arsen i Matija predstavljaju rijedak primjer obitelji u kojoj su se isprepleli ljubav, umjetnost i glazba, ostavljajući nasljeđe koje nadahnjuje generacije.


VIDEO | Gabi Novak | Arsen Dedić | Matija Dedić

Tagged