Šibenik i Rijeka odigrali su utakmicu 34. kola Supersport HNL-a na stadionu Šubićevac u Šibeniku u subotu, 10. svibnja 2025. godine. A u ovoj vrlo važnoj utakmici Riječani su uspjeli pobijediti sa 1:0 i tako i dalje ostati na prvom mjestu HNL-a. No, s jednim bodom zaostatka ih prati Dinamo koji je na Maksimiru deklasirao Slaven Belupo sa čak 5:0. Vodeća Rijeka sada ima 62 boda, jedan više od drugog Dinama. A ima i šest od trećeg Hajduka, no, Splićani još moraju odigrati svoj susret 34. kola – protiv Gorice u Velikoj Gorici. Zadnji Šibenik ostao je na 30 bodova i ima pet manje od devete Lokomotive. Dodajmo da klub još (matematički) nije ispao iz HNL-a, iako još čeka na službenu odluku o oduzimanju dva boda zbog neisplate bivših trenera.
“Ogromne čestitke mojim igračima koji su bili izvanredni po izuzetno teškom terenu. Radeljić je forsirao da igra unatoč ozljedi, dva igrača koja su imala tri žuta kartona bila su s nama. To je momčad, to je momčadski duh i čestitam im na igri i zasluženoj pobjedi. Imali smo loš ulazak u utakmicu pa smo na poluvremenu neke stvari mijenjali, igrači s klupe su donijeli impuls više. Također, čestitam Armadi rođendan. Ovo je pobjeda za njih i čestitam im što smo na Šubićevcu igrali kao da igramo u Rijeci“, rekao je Radomir Đalović, trener Rijeke. Sve dodatne informacije o Rijeci možete doznati na klupskim stranicama na adresi nk-rijeka.hr.
- PROČITAJTE VIŠE: Maja Šuput ponovno pomiče vlastite granice i iznenađuje publiku novim glazbenim izdanjem – pjesmom “3 i 15”
“Ušli smo dobro u utakmicu, odigrali sve skupa jako dobru utakmicu i imali dobre prilike. Sveli smo Rijeku na minimum, oni su zabili iz te jedne šanse gol, ali to je kvaliteta Rijeke. Oni su zasluženo tu gdje jesu i želim im da tu i ostanu. Imamo dvije utakmice koje moramo pobijediti, ako i to jer nam se oduzimaju pa vraćaju ta dva boda. U svakom slučaju, sreća nam je malo i opravdano okrenula leđa. S obzirom na to u kakvim okolnostima radimo”, rekao je Rajko Vidović, trener Šibenika.