Savršeni marginalci održat će veliku koncertnu promociju albuma “Siempre marginal” u zagrebačkom klubu Boogaloo u petak, 18. prosinca 2026. godine. Podsjetimo, okosnicu benda čini trojka Hladnog piva – Zoran Subošić (Zoki), Mladen Subošić (Suba) i Krešimir Šokec (Šoki), uz Hrvoja Krmpotića (Krmpa) na vokalu, poznatog iz benda Deafness By Noise. Prvi autorski album Savršenih marginalaca objavljen je u travnju ove, 2026. godine, a došao je nakon što su kroz rasprodane koncerte izgradili snažnu vezu s publikom. Tu su istu energiju pretočili u album “Siempre marginal”, a od same objave izdanje skuplja sjajne reakcije kritike.
Najavljen sa singlovima “Ai, ai, ai”, “Basta Estrada” i “Fakof luzeri” album sadrži 12 pjesama. A “Siempre marginal” nije samo autorski album, kako kažu Savršeni marginalci. To je i iskaz o svjesnom odabiru biti marginalan i neestradiziran. Također, on je još jedna potvrda da Marginalci najbolje zvuče kada su najglasniji, najbrži i savršeno marginalni. Prilika za doživjeti njihovu sirovu koncertnu energiju bit će u klubu Boogaloo na velikoj koncertnoj promociji albuma. Dodajmo, i kritike albuma su bile odlične.
- PROČITAJTE VIŠE: Alien: Romulus | Napeta i mračna znanstveno-fantastična horor avantura koja vraća strah u svemir
Tako Siniša Miklaužić piše da je “Siempre marginal” baš brutalan punk album kakvog je naša scena trebala. “Ovo je sva suština punk zvuka isporučena na vrlo dinamičan način s pamtljivim refrenima i moćnim zvučnim kulisama”, smatra Siniša. A Dubravko Jagatić kaže da su Savršeni marginalci bend koji vraća punk na vrh uz “jedan od najboljih punk albuma koji se pojavio u Hrvatskoj posljednjih desetak godina. Nabrijan, energičan, pametan, zabavan, savršeno odsviran, jednako dobro otpjevan i još bolje produciran…”. Marinko Krmpotić kaže da bend sa margine ide u samo središte hrvatskog punk-rocka. Točnije, on tvrdi da se “za cijeli se album nema što reći nego – sjajno!”. A Hrvoje Horvat piše da album “donosi ozbiljnu epopeju zvuka i svirke koja ubojitom ritam-sekcijom i gitarističkim rifovima nema premca na domaćem terenu”. Dodajmo, ulaznice do 1. rujna možete kupiti po cijeni od 16 eura. Nakon tog dana ulaznice će koštati 18 eura.
