KRC Genk i GNK Dinamo odigrali su uzvratnu utakmicu doigravanja (playoffa) UEFA Europske lige na stadionu Cegeka Arena u belgijskom Genku u četvrtak, 26. veljače 2026. godine. Nakon izuzetno dramatične i borbene utakmice koja je otišla u produžetke, susret je završio rezultatom 3-3. A Genk je tako izborio plasman u osminu finala zahvaljujući boljem ukupnom rezultatu.
Plavi su poveli početkom drugog poluvremena, kada je Mounsef Bakrar zabio za 0-1 u 47. minuti. Domaćin je brzo uzvratio – Yira Collins Sor izjednačio je već u 50. minuti i vratio neizvjesnost u dvoboj. Dinamo je ponovno došao u vodstvo u 75. minuti, kada je Luka Stojković realizirao kazneni udarac za 1-2. Isti je igrač potom postigao još jedan pogodak za 1-3, čime su Zagrepčani nadoknadili rezultatski zaostatak iz prve utakmice i izborili produžetke.
- PROČITAJTE VIŠE: Samsung Galaxy S26 | Nova serija flagship pametnih telefona donosi AI značajke, Snapdragon 8 Elite Gen 5 i Privacy Display
U dodatnih 30 minuta Genk je uspio preokrenuti tijek susreta. Tako su najprije domaći nogometaši smanjili rezultat. A potom je Daan Heymans u 114. minuti zabio za konačnih 3-3 i tako potvrdio prolazak belgijske momčadi u osminu finala. Dinamo je do kraja utakmice pokušavao doći do pogotka koji bi donio potpuni preokret. No, snage i vremena za novo čudo više nije bilo. Dodajmo da je istog dana svoju europsku utakmicu odigrala i Rijeka. A Riječani su se pobjedom nad Omoniom plasirali u osminu finala Konferencijske lige.


