zadar - cibona | hrvatska premijer liga

Zadar i Cibona odigrali uzbudljivu četvrtu utakmicu finalne serije – Zadrani izborili majstoricu!

Zadar i Cibona odigrali su vrlo uzbudljivu četvrtu utakmicu finalne serije HT Premijer lige. U odličnoj atmosferi zadnje ovosezonske utakmice na Višnjiku pred više od 3000 navijača Zadar je upisao pobjedu 61-59. A time su Zadrani izborili majstoricu u Zagrebu koja će se igrati u petak, 10. lipnja 2022. godine u 20 sati. Trevor Thompson odigrao je majstorsku utakmicu s čak 19 uhvaćenih skokova, a kompletna kontrola skoka prešla je u ovom susretu na stranu Zadra.

Zadrani su otvorili utakmicu s 6:0 nakon čega je vrlo rano, netipično za njega, minutu odmora pozvao trener Vukova Gašper Okorn. Nakon te mini-pauze Cibona se probudila i utakmica je ušla u egal. A do kraja prve četvrtne Cibosi su ostvarili i minimalnu prednost – bilo je 16:17.

Drugo poluvrijeme utakmice Zadar – Cibona bilo je vrlo zanimljivo

Obje ekipe bile su na visokoj razini, kako napadački tako i obrambeno. Zadrane je u trenucima kada stvari možda i nisu izgledale ponajbolje za njih dizala publika, a američki duo Carter – Thompson posebno je bio raspoložen tokom prvih 20 minuta. Poprilično izjednačeno izgledale su snage tokom prvog poluvremena pa je zato i rezultat na poluvremenu iznosio 36:36.

Cibona je nastavak utakmice otvorila agresivnije tako da su vrlo rano su ušli u bonus, no, ni Zadar nije igrao mirno – i oni su brzo ušli u bonus. Pod koševima po prvi puta u seriji dominantan je bio Trevor Thompson koji je vrlo brzo uz koševe imao i dvoznamenkasti broj skokova. Cibona je ostala u potpunosti nadskakana od strane Zadra u trećoj dionici (14:17), a nakon nje Zadrani su prvi puta bili u prednosti (49:45).

Atmosfera u dvorani je bila užarena cijelu četvrtu dionicu

Zadar se odvoji na +7 (56:49). Cibona se pokušavala vratiti, ali u tome im nikako nije pomogao dvostruki promašaj s linije za slobodna bacanja Roka Prkačina pri rezultatu 56:53 za domaće. Nakon 58:53, minuta odmora trenera Okorna urodila je plodom – Cibona je serijom 5:0 primorala Zadrane na istu stvar. U konačnici, preko Trevora Thompsona koji je zasluženo proglašen igračem utakmice Zadar je upisao pobjedu od 61:59 i time isforsirao odlučujuću majstoricu!

Zadar je u ovom susretu s 15 koševa i 19 skokova predvodio fantastični Trevor ThompsonJustin Carter ubacio je 13 koševa uz 7 uhvaćenih lopti, dok je Dominik Mavra ubacio 9 poena. Kod Cibone najistaknutiji pojedinac bio je Toni Nakić koji je ubacio 11 poena, dok je 10 imao Krešimir Radovčić.

Što misle treneri o utakmici?

“Svaka utakmica je priča za sebe. Znali smo da je Zadar na granici. Utakmica je bila nervozna, rezultat je bio nizak, a obrana agresivna s obje strane. Zadar je u više navrata imao šansu da se odlijepi, ali mi smo na vrijeme odgovarali na to. Vratili smo utakmicu na jednu loptu i na kraju je mogla utakmica otići i na našu i njihovu stranu. No, čestitam im na pobjedi. Kada je utakmica ovakva sigurno se u svakoj situaciji može naći nešto što se moglo drugačije odraditi. Nikome više manje ne zamjeram ništa. Dečki su se borili, skakali su i sve je praktički bilo poravnano. Sada idemo u Zagreb i sve će biti jasno u petak”, rekao je Gašper Okorn, trener Cibone.

“Moram čestitati momcima na fenomenalnoj, fanatičnoj borbi! Od kraja zadnje utakmice do početka ove utakmice sam ih uvjeravao da ponovimo jednaku obrambenu utakmicu kao što smo i odigrali, bez obzira kako izgledali u napadu. Vjerovao sam da ćemo pogoditi neki šut izvana. Ali kažem, rekao sam da ćemo s ovakvom obranom dobiti utakmicu i dobili smo. Iskontrolirali smo napadački skok, koji je njima iz drugog napada donio 17 poena, a u ovom susretu to nije bio slučaj, već smo mi imali više poena iz druge šanse. Čestitam i Ciboni na dobroj partiji. Sada nas čeka potući se za pehar u Zagrebu. Još bih pohvalio navijače i nadam se da će nas u nekom pristojnom broju podržati u Zagrebu. U onoj utakmici u Splitu baš to nam je puno značilo”, rekao je Srđan Helbich, trener Zadra. Više o Košarkaškom klubu Zadar doznajte na mrežnim stranicama na adresi kkzadar.hr.

Košarka uživo: Gdje gledati live stream ili TV prijenos pete utakmice finala Cibona – Zadar?

Peta utakmica finala HT Premijer lige igra se između klubova Cibona i Zadar u dvorani Dražen Petrović u Zagrebu. Utakmicu možete uživo gledati u petak, 10. lipnja 2022. godine u 20 sati. Prijenos utakmice će biti na TV kanalu ArenaSport 1. Ukoliko niste u mogućnosti gledati prijenos nogometne utakmice na televiziji, prijenos možete uživo slušati na Drugom programu Hrvatskog radija.

Više o Ciboni doznajte na mrežnoj adresi cibona.com. Više informacija o KK Zadar možete naći na službenoj mrežnoj stranici na adresi kkzadar.hr. Prijenos nogometne utakmice uživo, video online ili livestream možete pratiti na svim dostupnim platformama. To su TV prijemnici, pametni telefoni, tableti, stolna i prijenosna računala, Android TV Box uređaji i Smart TV-i (pametni televizori).