osijek - dinamo | hrvatska nogometna liga

Osijek – Dinamo 1:0 – plavi porazom izgubili prvo mjesto na tablici

Osijek je na svom stadionu Gradski vrt u susretu 25. kola HT Prve lige pobijedio Dinamo s 1:0! Osječani su čvrstom, opreznom i borbenom igrom došli do pogotka u 77. minuti i tako preskočili Dinamo na vrhu prvenstvene ljestvice. Jedini gol na utakmici je postigao Ivan Mance. On se nakon ubačaja bivšeg dinamovog veznjaka Ivana Fiolića s desnoga krila dočepao lopte između dvojice Dinamovih braniča i uspio ju zakucati u mrežu.

Dinamo je samo sedam minuta prije pogotka domaćih bio nabio nadomak vodstvu. Mislav Oršić silovito je gađao iz slobodnog udarca s 20 metara malo s lijeva. Osječki golman Ivica Ivušić odbio je loptu, na nju natrčao Komnen Andrić, ali nije ju dobro zahvatio. U nastavku akcije Oršić je oštro ubacio s lijeva u peterac, ali je Andrić u naletu pred samim vratima ostao kratak za vrh kopačke.

Obje su momčadi igrale bez srljanja i nesklone ulascima u rizike

Osijek je u susret krenuo s defenzivno orijentiranom postavom unatoč tome što je Dinamo došao bez kapetana Arijana Ademija i Luke Ivanušeca kao ključara igre plavih. Plavima je, energetski prilično istrošenima nakon utakmice sa Sevillom u Europskoj ligi, bilo teško probijati tako postavljene Osječane. No, Dinamo je tijekom cijele utakmice bio opasan.

Na samom otvaranju utakmice istaknuo se Marko Tolić. Sjajnim je driblinzima na lijevoj strani silovito prošao pored dvojice čuvara, domogao se kaznenog prostora, oštro zavrnuo, ali lopta je preletjela peterac… Dinamo je najveću priliku imao u 20. minuti kad je Petar Bočkaj ubacio s lijeva, a Bruno Petković u naletu sa sedam metara snažno poslao loptu pored bliže vratnice.

Na drugoj je strani nešto kasnije s 18 metara gađao Laszlo Kleinheisler

li je taj udarac Dominik Livaković bez poteškoća obranio. Mađarski veznjak u osječkom dresu je prijetio još dva puta. U 57. je minuti novim dalekometnim udarcem natjerao Livakovićeva na paradu, dok je 10 minuta kasnije s lijeve strane lansirao loptu pored suprotne vratnice. U međuvremenu je na sličan način na drugoj strani zaprijetio Andrić, ali Ivušić nije imao problema ukrotiti loptu.

Ovim porazom Dinamo je malo zakomplicirao ovogodišnju nogometnu sezonu. Nakon odigranog 25. kola sada je prvi Osijek s 52 boda. Drugi je Dinamo s 50 i utakmicom manje, treća je Rijeka s 49, dok je Hajduk četvrti s 47 bodova. Sljedeća utakmica koju plavi igraju je u sklopu 26. kola gdje u subotu, 5. ožujka, na Maksimir dolazi Šibenik. Više o HT Prvoj ligi doznajte na mrežnim stranicama na adresi prvahnl.hr.