ac milan - gnk dinamo zagreb I uefa champions league 2022.-2023.

Milan ugostio Dinamo na San Siru u 2. kolu Lige prvaka – Plavi poraženi s 3:1

AC Milan je ugostio zagrebački Dinamo u susretu 2. kola UEFA Lige prvaka na svom stadionu San Siro u srijedu, 14. rujna 2022. godine. Nažalost, nakon velike pobjede nad Chelseaom u prvom kolu, Dinamo nije upisao pozitivan rezultat – talijanska momčad slavila je rezultatom 3:1.

Podsjetimo, Dinamo je na otvaranju Lige prvaka u skupini E svladao Chelsea FC na Maksimiru s 1:0. Sljedeću utakmicu igraju u srijedu, 5. listopada 2022. u Salzburgu protiv austrijskog prvaka Red Bull. U skupini je nakon dva odigrana kola prvi AC Milan s 4 boda, dok drugi je Dinamo koji je skupi 3 boda. Treći je Red Bull s 2, a zadnji Chelsea FC s jednim bodom. Više o Ligi prvaka doznajte na mrežnim stranicama UEFA-e na adresi uefa.com/uefachampionsleague.

Igrači trenera Ante Čačića odlično su se suprotstavili velikom protivniku tijekom početnih 45 minuta. No nažalost, u posljednjoj minuti prvog poluvremena Rafael Leao je nakon kontakta sa Josipom Šutalom pao u šesneastercu. Sudac je bez puno razmišljanja pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Olivier Giroud.

Početkom drugog dijela AC Milan je povećao prednost, a strijelac je bio Alexis Saelemaekers. Prednost od dva pogotka za Milan nije bila dugog vijeka – već u 56. minuti Mislav Oršić je krasno dodavanje Brune Petkovića pretvorio u pogodak za 2:1. Ipak, unatoč jako dobroj igri koju su Dinamovci pokazali u ostatku dvoboja nisu uspjeli doći do izjednačenja. A povrh sve Milan je iskoristio Dinamove napade i slabiju obranu. Tommaso Pobega je u 77. minuti zabio treći pogodak i time postavio konačan rezultat od 3:1.

Kada se Dinamo “stabilizirao” dosuđen je jedanaesterac za Milan

“U početku smo bili malo nervozni. Načinili nekoliko neprisiljenih pogrešaka čime smo nasrtljivom domaćinu pomogli da bude još nasrtljiviji. Upravo kad smo se stabilizirali uslijedio je jedanaesterac u korist Milana. A na samom otvaranju drugog dijela ponovno nam se dogodila tehnička pogreška. Ipak, zadovoljan sam time što momčad nakon toga nije potonula. Vratili smo se i učinili utakmicu neizvjesnom. Imali smo i kontrolu igre, ali njihov treći gol u 77. minuti bio je odlučujući. Ne možeš biti sretan kad izgubiš, ali nismo niti tužni jer smo protiv ovako renomiranog suparnika na njegovu terenu pokazali da nismo slučajno tu gdje jesmo”, rekao je trener Čačić.

“Znali smo da Milan ima kvalitetu. Oni su prvaci su Italije, a govorimo o ligi koja je miljama ispred naše. Kad na ovakav način odigramo ovdje, s tolikim posjedom i dodavanjima, ne mogu biti nesretan. Uvijek te jači i moćniji natjeraju na grešku. Nama se to dogodilo i na tome čestitam domaćinu. Imamo još četiri utakmice u skupini i nastojat ćemo rasti”, dodao je Čačić.