hrvatska - slovačka / katar 2022

Hrvatska i Slovačka u Osijeku podijelile bodove – utakmica odluke igra se s Rusijom

U 8. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022 Hrvatska i Slovačka odigrale su neriješenu utakmicu, a rezultat je bio 2:2. Izabranici Zlatka Dalića listopadsku su reprezentativnu akciju zaključili domaćim ogledom sa Slovačkom, nakon što su prije četiri dana pobijedili na Cipru.

Slovačka je prva povela i to već nakon 20 minuta igre zahvaljujući Schranzovom udarcu glavom. No, samo pet minuta kasnije Andrej Kramarić zatresao je iz blizine za 1:1. Ali gosti su nedugo prije odmora ponovno stekli pogodak prednosti. Haraslin je ostao sam na lijevoj strani šesnaesterca i poslao loptu u bliži kut. Hrvatska je odmah izvratila preko Kramarića koji je pogodio vratnicu.

Premda je Slovačka početkom nastavka imala šanse i za treći pogodak, Hrvatska je krenula u lov na novo izjednačenje. A taj gol je u 71. minuti iz slobodnog udarca Hrvatskoj donio kapetan Luka Modrić. Desetak minuta prije kraja Nikola Vlašić je najbolje reagirao u gužvi i postigao i treći gol za Vatrene! No, pogodak je poništen zbog zaleđa te je na semaforu ostalo 2:2.

Izbornik Vatrenih Zlatko Dalić komentirao je utakmicu Hrvatske i Slovačke

“Nemam nikakvu zamjerku našim igračima, trudili su se i pokušavali sve. Pohvala i gledateljima u Osijeku koji su navijali i podržavali nas. Čak deset tisuća ljudi došlo je bodriti reprezentaciju po ovoj kiši. Hvala im od srca, žao mi je što nismo mogli proslaviti treći pogodak. Primili smo prelagano ta dva pogotka – ono što prije nije ulazilo sada je olako ušlo. Vraćali smo se dva puta u utakmicu i stvorili smo dosta šansi. Pokušavali smo, ali nismo uspjeli postići taj treći pogodak. Obrana u prekidima nam je bila dobra u zadnje vrijeme tako da ovaj pogodak poslije centaršuta u peterac nismo smjeli primiti. Sada nema opuštanja i moramo pobijediti Maltu, a onda nam ostaje ta zadnja utakmica u Splitu koja će odlučivati. Možda je i dobro da je tako, svaki put kada igramo na bod to ne bude kako treba. Imamo sve u svojim rukama i to je najvažnije”, rekao je Zlatko Dalić.

U preostalim dvobojima osmog kola Skupine H Rusija je u Sloveniji pobijedila 2:1, dok su Cipar i Malta također odigrali neriješenih 2:2. Rusija vodi sa 19, Hrvatska ima 17, Slovačka i Slovenija po 10 te Malta i Cipar po 5 bodova. Kvalifikacije završavaju utakmicama u studenome, kada će Hrvatska gostovati na Malti te dočekati Rusiju. Ovim porazom Hrvatska je malo zakomplicirala put prema Kataru, ali utakmica odluke će biti sa Rusijom koju Vatreni moraju pobijediti ukoliko žele izravni plasman na Svjetsko nogometno prvenstvo.

Hrvatska – Slovačka 2:2 (1:2)

• Kvalifikacije za SP 2022, Skupina H, Gradski vrt, Osijek
  • Sudac: O. Hategan (Rumunjska)
  • Strijelci: 0:1 – Schranz (20′), 1:1 – Kramarić (25′), 1:2 – Haraslin (45′), 2:2 – Modrić (71′)
  • Žuti kartoni: Kucka (69′), Rodak (70′), Schranz (80′), Hancko (89′), Barišić (90′)
  • Hrvatska: Livaković, Barišić, Vida, Gvardiol, Stanišić (67′ Livaja), Brozović, Modrić, Ivanušec (46′ Vlašić), Pašalić (60′ Brekalo), Perišić, Kramarić (85′ Sučić); izbornik: Z. Dalić; web: hns-cff.hr
  • Slovačka: Rodak, Hancko, Škriniar, Šatka, Pekarik, Hrošovsky, Haraslin (72′ Koscelnik), Hamšik (41′ Bero), Kucka (85′ Jirka), Schranz, Almasi; izbornik: Š. Tarkovič; web: futbalsfz.sk