malta - hrvatska | kvalifikacije za svjetsko prvenstvo katar 2022

Malta i Hrvatska odigrali 9. kolo kvalifikacija za SP Katar 2022 – Vatreni velikom pobjedom od 7:1 dočekuju Rusiju

Hrvatska i Malta igrali su susret 9. kola kvalifikacija za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo koje će se igrati u Kataru 2022. godine. A Vatreni su na ovom gostovanju vrlo lako pobijedili Maltežane i to s velikih 7:1! Što se tiče ove utakmice, već u šestoj minuti Andrej Kramarić nesebično je asistirao Ivanu Perišiću za vodstvo. Ubrzo nakon toga je kapetan Luka Modrić je iz prekida pronašao Duju Ćaleta-Cara, koji glavom povisuje na 2:0.

Nesretni autogol Marcela Brozovića nakon pola sata igre ipak nije poremetio hrvatske planove. Naime, prije odlaska na odmor Andrej Kramarić dodaje Mariju Pašaliću za laganu završnicu za 3:1. A u strijelce se upisao i Luka Modrić i to nakon atraktivne Pašalićeve asistencije petom.

Na otvaranju drugog dijela susreta Malta – Hrvatska,svoj je prvi gol u reprezentativnom dresu upisao i bivši dinamovac Lovro Majer, pospremivši odbijenu loptu u mrežu za velikih 5:1. U 53. minuti Kramarić je iz daljine matirao malteškog vratara za 6:1. Za konačan rezultat 7:1 pobrinuo se u 64. minuti Lovro Majer svojim drugim pogotkom.

Hrvatska i Malta odigrali su predzadnju utakmicu skupine H, a sada slijedi obračun s Rusijom u Splitu

Rusija je u svom pretposljednjem nastupu svladala Cipar rezultatom 6:0. Slovačka i Slovenija odigrale neriješenih 2:2. O prvom mjestu u skupini te izravnom plasmanu na SP Katar 2022 tako će odlučivati okršaj Hrvatske i Rusije na Poljudu. A trenutno stanje na tablici je sljedeće – Rusija ima 22, Hrvatska 20, Slovačka i Slovenija 11 te Cipar i Malta 5 bodova.

“Čestitke dečkima na pristupu i angažmanu tijekom cijele utakmice. Najvažnije je bilo utakmicu protiv Malte shvatiti jako ozbiljno. Tako je i bilo, igrači su dali svoj maksimum, a to je rezultiralo uvjerljivom pobjedom. Najvažnija su tri boda. Dobili smo ono što smo htjeli – pobjedu protiv Malte i veliku utakmicu u Splitu“, rekao je izbornik Zlatko Dalić. Dodajmo da je izbornik na Malti među vratnicama priliku od prve minute dao Ivi Grbiću, koji je zamijenio Dinamovog vratara Dominika Livakovića.

INFO: Kvalifikacije za SP 2022 – skupina H: Malta – Hrvatska 1:7 (1:4)

• Nacionalni stadion Ta’ Qali Valletta
  • Sudac: D. Aytekin (Njemačka)
  • Strijelci: 0:1 – Perišić (6′), 0:2 – Ćaleta-Car (22′), 1:2 – Brozović (31′ – ag), 1:3 – Pašalić (39′), 1:4 – Modrić (45+1′), 1:5 – Majer (47′), 1:6 – Kramarić (53′), 1:7 – Majer (64′)
  • Žuti kartoni: Pepe (79′)
  • Malta: Bonello, Pepe, Agius, Shaw (83′ Micallef), Camenzuli, Teuma (62′ Guillaumier), Kristensen (46′ Pisani), Attard, Degabriele, Mbong (68′ Dimech), Montebello (62′ Satariano); izbornik: D. Mangia; web: mfa.com.mt
  • Hrvatska: Grbić, Sosa, Gvardiol, Ćaleta-Car, Juranović, Brozović (46′ Jakić), Modrić (54′ Vlašić), Pašalić (62′ Livaja), Perišić (54′ Oršić), Majer, Kramarić (54′ Petković); izbornik: Zlatko Dalić; web: hns-cff.hr

Nogomet uživo: Gdje gledati live stream ili TV prijenos utakmica Hrvatska – Rusija?

Utakmica zadnjeg, 10. kola kvalifikacija za Katar 2022 Hrvatska – Rusija igra se na splitskom stadionu Poljud. Utakmicu možete uživo gledati u utorak, 16. studenoga 2021. godine u 20.30 sati. Prijenos utakmice će biti na TV kanalu Nova TV. Ukoliko niste u mogućnosti gledati prijenos nogometne utakmice na televiziji, prijenos možete uživo slušati na Drugom programu Hrvatskog radija.

Više o Hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji doznajte na mrežnoj adresi hns-cff.hr. O Nogometnoj reprezentaciji Rusije više doznajte na stranici rfs.ru. Prijenos nogometne utakmice uživo, video online ili livestream možete pratiti na svim dostupnim platformama. To su TV prijemnici, pametni telefoni, tableti, stolna i prijenosna računala, Android TV Box uređaji i Smart TV-i (pametni televizori).