hrvatska - engleska / euro 2020 / croatia - england

Hrvatska i Engleska odigrali prvu utakmicu na Euru 2020 – Vatreni izgubili 1:0

Hrvatska i Engleska nogometna reprezentacija susreli su se u prvom kolu skupine D na natjecanju EURO 2020! Nažalost, Vatreni su izgubili rezultatom 1:0, a autor pogotka kojim je Engleska slavila na stadionu Wembley u Londonu je Raheem Sterling. Utakmicu je sudio Daniele Orsato iz Italije, dok je gledatelja bilo 18.497.

U ponedjeljak, 14. lipnja 2021. godine će se na Hampden Parku u Glasgowu sučeliti preostala dva suparnika iz ove skupine – Škotska i Češka. Sljedeći ispit Vatrene čeka u petak, 18. lipnja, protiv Češke u Glasgowu. Dodajmo da je uz Domika Livakovića i Joška Gvardiola ovom je prilikom zaigrao i još jedan Dinamov igrač. U 78. minuti utakmice s klupe je u igru ušao Bruno Petković zamijenivši Antu Rebića.

Zanimljiv je podatak da je utakmicom Joško Gvardiol postao najmlađi igrač u povijesti hrvatske reprezentacije s upisanim nastupom na velikim natjecanjima. Također, jedini je igrač koji je zaigrao kao tinejdžer, dakle prije navršenog 20. rođendana. On je nastupio u nedjelju, 13. lipnja, protiv Engleske s navršenih 19 godina, četiri mjeseca i 21 dan. Dosadašnji rekorder je bio Mateo Kovačić. On je na Svjetskom prvenstvu 2014. u dvoboju protiv Brazila u Sao Paulu nastupio s 20 godina, jednim mjesecom i šest dana.

Englezi su utakmicu otvorili silovitim pritiskom

Phil Foden već u šestoj minuti snažno s 14 metara s desne strane uzdrmao suprotnu vratnicu. Tri minute kasnije Kalvin Phillips zaprijetio je novim silovitim volejem, također s desna. No, hrvatski vratar Dominik Livaković spretnom reakcijom spriječio pogodak. Odlučujući je trenutak utakmice dogodio se u 57. minuti.

Tada je Phillips projurio desnom stranom, izbjegao uklizavanje Gvardiola, a potom ga nije uspio zaustaviti ni Duje Ćaleta-Car. Nakon toga spretno je proigrao Sterlinga koji je u kaznenom prostoru udarcem iz prve doveo Engleze u vodstvo. Livaković je uspio okrznuti loptu, ali ona je ipak uletjela u mrežu. Nešto je kasnije Mason Mount zavrnuo s lijevog krila na drugu vratnicu. Na loptu je natrčao kapetan Harry Kane i u padu s pet metara poslao loptu pored gola. Hrvatska je ostala na pokušajima Luke Modrića, Ante Rebića i Marija Pašalića.

Nogomet uživo: gdje gledati live stream utakmice Hrvatska – Češka?

Nogometnu utakmicu 2. kola skupine D na Euru 2020 između reprezentacija Hrvatske i Češke koja se igra na stadionu Hampden Park u Glasgowu možete uživo gledati u petak, 18. lipnja 2021. godine u 18 sati. Prijenos utakmice će biti na kanalu HTV 2, a možete ju pratiti i preko platforme HRTi. Od 17 sati na istom programu možete pratiti uvodnu emisiju EUROPEO. Više o Hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji doznajte na mrežnoj adresi hns-cff.hr. Sve novosti o nogometnom natjecanju EURO 2020 pratite na službenim stranicama UEFA-e na adresi uefa.com/uefaeuro-2020.

Prijenos uživo, video online ili livestream možete pratiti na svim dostupnim platformama. To su TV prijemnici, pametni telefoni, tableti, stolna i prijenosna računala, Android TV Box uređaji i Smart TV-i (pametni televizori). Ukoliko niste u mogućnosti gledati prijenos nogometne utakmice na televiziji, prijenos možete uživo slušati na Drugom programu Hrvatskog radija.