hnk gorica - gnk dinamo zagreb | supersport hnl

Gorica – Dinamo 0:2 | Plavi vrlo sigurno pobijedili Bikove u 30. kolu HNL-a i nastavili lov na Rijeku

Gorica i Dinamo odigrali su susret u sklopu 30. kola Supersport HNL-a na gradskom stadionu u Velikoj Gorici u subotu, 13. travnja 2024. godine. A Plavi su pobijedili Bikove s 2:0 i to pogocima Sandra Kulenovića i Marka Bulata. Nakon ove pobjede Dinamo je došao na 63 boda i sada ima samo dva manje od vodeće Rijeke koja u nedjelju, 14. travnja, igra “derby dalla Učka” u Puli protiv Istre 1961. A ovo 30. kolo HNL-a zatvaraju na Poljudu Hajduk i Osijek.

“Čestitam dečkima na jako dobro odigranoj utakmici. Već su uvodne minute pokazale da smo energični i da nam je dobar pristup. A to smo i tražili. No, tražili smo i brzi gol i uspjeli smo ga zabiti. Imali smo nekoliko jako dobrih prilika da utakmicu praktički odlučimo možda još u prvom poluvremenu. Ivan Nevistić sjajno je reagirao kod šanse Gorice kada smo pogriješili u obrani. U drugom dijelu pokušali smo zabiti drugi pogodak, no nismo više toliko dolazili pred suparnički gol kao u prvom poluvremenu. Imali smo sjajnu priliku otići na 2:0 tako da i dalje kontroliramo utakmicu, da nam nešto ne zaluta. Ipak, Marko Bulat zabio je drugi gol. Bili smo koncentrirani svih 90 minuta osim kod te jedne njihove šanse”, rekao je Dinamov trener Sergej Jakirović.

Dinamo je i ovaj put zaigrao u početnoj postavi s trojicom stopera i dvojicom napadača. “Lopta je većinom u našem posjedu, a linije kretanja malo su drukčije nego u sustavu s četvoricom otraga i jednim isturenim napadačem. Ovako smo fluidniji i kombinatorniji. Osim toga, u igri s dvojicom napadača više opterećuješ suparničku zadnju liniju. Doduše, može nastati problem kod izgubljene lopte jer ostaneš visoko”, dodao je Jakirović. Cijeli razgovor s trenerom Plavih, ali i snimku ove utakmice pogledajte na kraju teksta. A sve nove vijesti iz Maksimirske šume doznajte na klupskim stranicama na adresi gnkdinamo.hr.