dinamo - varaždin | hrvatska nogometna liga

Dinamo – Varaždin 2:1 | Plavi u nadoknadi 5. kola HNL-a pobijedili Varaždince i došli na samo dva boda od vodeće Rijeke

Dinamo i Varaždin odigrali su susret 5. kola SuperSport HNL-a na Maksimiru u srijedu, 17. travnja 2024. godine. Podsjetimo, ova utakmica se originalno trebala odigrati u kolovozu 2023. godine, a odgođena je zbog Dinamove europske utakmice. A ova je utakmica završila pobjedom Dinama od 2:1, a tom pobjedom su se Plavi približili vodećoj Rijeci na samo dva boda. Što se tiče ovog susreta, na prvi pogodak se čekalo do 26. minute. A tada je Josip Mišić izvanredno proigrao Martina Baturinu koji efektnim udarcem postigao gol za 1:0.

Ovaj rezultat je stajao na semaforu sve do 54. minute. No, tada je Gabriel Vidović postigao zaista lijep pogodak s ruba kaznenog prostora – pogodio je suprotnu stranu Varaždinskih vrata. I dodajmo, vrlo brzo nakon drugog Dinamovog gola gosti su ostali bez Luke Jelenića koji je isključen jer je dobio izravni crveni karton. No, Varaždin je s igračem manje ipak uspio doći do pogotka. Naime, gol je postigao Domagoj Drožđek u 72. minuti nakon velike greške Dinamove obrane. Nakog tog gola obje momčadi su pokušavale igrati, no, rezultat se nije mijenjao. Dodajmo da nakon ove nadoknade više nema zaostalih utakmica u HNL-u. Stanje na ljestvici je sada sljedeće – Rijeka je prva sa 68 bodova, drugi je Dinamo sa 66, dok je Hajduk treći i ima 55 bodova.

“Stvorili smo jako puno prilika. Jedino mi je žao što se ne nagradimo pravim učinkom i da odemo na više golova razlike. Stvarno smo imali jako puno dobrih šansi, neke smo promašili, a neke je sjajno obranio vratar Oliver Zelenika. Žao mi je što smo se uveli u nepotrebnu nervozu i neizvjesnost kad smo napravili četiri vezane greške, ali i nakon toga smo imali par situacija riješiti utakmicu. Bitno je da smo osvojili tri boda”, rekao je Sergej Jakirović, trener Dinama. Snimku izjave trenera, ali i cijele utakmice, pogledajte na kraju ovog teksta. A što se još događa u Dinamu, doznajte to na klupskoj Facebook stranici.