dinamo - hrvatski dragoljac / hnl - ht prva liga / 2021.-2022.

Dinamo u 11. kolu HT Prve lige razbio Hrvatski dragovoljac rezultatom 8:0!

Dinamo je doslovno razbio Hrvatski dragovoljac u susretu 11. kola HNL-a rezultatom 8:0! U ovom “dvoboju” pogoci padali su uz širok repertoar različitih poteza. Tu je bilo voleja, plasiranih lopti, “karate” manevara u zraku, slobodnim udarcima i fintama nakon “rolice”. A jedan gol je postignut čak i ramenom!

Josip Mišić je iz slobodnoga udarca pogodio pod gredu, a Luka Ivanušec volejem u kut. Dario Špikić i Marko Bulat pogađali su izdaleka snažnim udarcima, dok je Komnen Andrić dao gol “karate potezom” u skoku, slično kao što je gol dao Ivan Perišić za izjednačenje protiv Engleza u polufinalu Svjetskog prvenstva. Gol je dao i Marko Tolić “rolicom” desnom pa filigranskim plasiranjem lopte ljevicom u suprotnu “malu mrežu”. To je ujedno bio i završni čin nedjeljnog maksimirskog “oktogona”.

Priču je načeo Mišić u 22. minuti. On je iz slobodnog udarca s 25 metara precizno i silovito potegnuo preko “živog zida”, pri čemu se lopta od grede odbila u gol. U sučevoj nadoknadi prvoga dijela Ivanušec je proslijedio udesno za Sadegha Moharramija, on je loptu zavrnuo u sredinu. Na nju je naletio Menalo i u skoku ramenom (!) na bližoj vratnici skrenuo loptu u suprotni kut.

Dinamo je silovito krenuo u drugi dio utakmice, Hrvatski dragovoljac je “nestao”

Mišić je neumorno pritiskao suparničku obranu nadomak njezina kaznenog prostora. Uspio je izboriti loptu koju je odmah prihvatio Duje Čop i poslao u for. Obrana Hrvatskog dragovoljca ju je uspjela izbiti, ali samo do Ivanušeca koji ju je dočekao na 18 metara od vrata i iz prve volejem lansirao u kut.

Samo devet minuta kasnije Špikić je s lijeve strane vješto primio loptu. Tražio je poziciju za udarac pa s više od 20 metara pogodio suprotnu “malu mrežu”. Serijski napadi rezultirali su s novim “kvartetom”pogodaka. Marin Leovac je u 65. minuti na lijevoj strani proigrao Menala koji je spretno primio loptu i pogodio daljnji kut. Četiri minute kasnije opet je Menalo unosio nered na suparničkoj strani. S lijevoga je krila preciznim ubačajem desnom nogom pronašao Andrića, a maksimirski napadač je imitirao Perišića. Dočekao je loptu na vrhu peterca i desnom nogom u skoku, spretnim udarcem vanjskim dijelom kopačke u stilu karate manevra zakucao loptu u mrežu. Jedina je razlika što je Perišić Englezima zabio s lijeve strane.

Osam minuta prije kraja Bulat je s 25 metara s desna zavrnuo “hipnotiziranu” loptu pred vrata

Loptu nitko ju nije dirao i ona je mirno završila u golu Hrvatskog dragovoljca. Maestralan završetak ove veličanstvene nogometne večeri bila je minijatura Marka Tolića za osmi pogodak. U kaznenom je prostoru na lijevoj strani rolicom desnom nogom izvrtio suparnika koji je pritom izgubio ravnotežu. Nakon što se riješio čuvara, ljevicom je loptu mirno plasirao u suprotnu “malu mrežu”.

I maksimirski je vratar Dominik Livaković odigrao svoju rolu. U 45. je minuti, dakle neposredno uoči drugoga Dinamova pogotka, bravuroznim reakcijama spriječio izjednačenje. Gostujući je napadač Tomislav Štrkalj, nakon ubačaja s desna, gađao glavom, a maksimirski vratar paradom uspio iščupati ispod grede. Na odbijenu je loptu s lijeva natrčao bivši maksimirski junior Petar Mamić i u punom trku silovito potegnuo. No, uzalud, jer je Livaković novim sjajnim refleksom sačuvao vrata.

Ovo je Dinamova druga najveća pobjeda u povijesti HT Prve lige!

U povijesti prvenstvenih dvoboja Dinamo je pet puta slavio sa sedam pogodaka razlike. Rekordna pobjeda datira iz prosinca 1993. godine kada su Plavi na Maksimiru svladali NK Pazinku iz Pazina s 10:1. Ovaj nedjeljni okršaj protiv Hrvatskog dragovoljca je, dakle, druga najveća pobjeda plavih u povijesti Prve HNL!

Pred Dinamom je sad dvotjedna stanka zbog igara Hrvatske nogometne reprezentacije koji se pokušavaju kvalificirati za Katar 2022. Nastavak utrke u HT Prvoj ligi predviđen je za subotu, 16. listopada 2021. godine. Dinamo ide na gostovanje kod Rijeke na Rujevici. Više informacija o HNL-u doznajte na mrežnim stranicama na adresi prvahnl.hr.

Dinamo – Hrvatski dragovoljac 8:0 / HT Prva liga / 11. kolo

• Dinamo: Livaković – Moharrami, Šutalo, Dilaver, Leovac (68. Štefulj) – Mišić (62. Tolić); Menalo, Baturina, Ivanušec (62. Bulat), Oršić (46. Špikić) – Čop (62. Andrić); Trener: Damir Krznar;
  • Hrvatski dragovoljac: Šubarić – Majstorović, Ćosić, Lukić (75. Vuco), Vulikić, Mamić – Turčin (66. Karoglan), Bašić (66. Pasariček), Mioč, Petković (75. Turković) – Štrkalj (57. Franić); Trener: Davor Mladina;
  • Strijelci: 1:0 Mišić (22.), 2:0 Menalo (45+2.), 3:0 Ivanušec (50.), 4:0 Špikić (59.), 5:0 Menalo (65.), 6:0 Andrić (69.), 7:0 Bulat (82.), 8:0 Tolić (90+3.)