gnk dinamo zagreb - fc sevilla | uefa europa league | 2021.-2022.

Dinamo – Sevilla 1:0! Plavi se pobjedom oprostili od odlične europske sezone

Dinamo i Sevilla igrali su uzvratnu utakmicu play-offa za ulaz u osminu finala Europske lige. Plavi su slavili rezultatom 1:0, no, to nije bilo dovoljno za prolaz dalje budući da je Sevilla prije tjedan dana pobijedila Dinamo 3:1. Dodajmo da je jedini pogodak za Dinamo postigao je Mislav Oršić iz kaznenog udarca. Uživali smo u još jednom Dinamovom proljeću u Europi, a nakon ove utakmice Dinamo u HNL-u u nedjelju, 27. veljače, igra na Gradskom vrtu protiv Osijeka.

Utakmica je bila pomalo dosadnjikava sve do 60-te minutu utakmice. Tada je Marko Bulat silovitim prodorom prošao desnom stranom, obišao španjolsku obranu i gađao u rašlje, a vratar Yassine Bounou uspio ju nekako iščupati paradom. Međutim, francuski je sudac François Letexier primijetio da je prilikom tog prodora lopta pogodila u ruku gostujućega braniča Marcosa Javiera Acuñu i pokazao na bijelu točku! Mislav Oršić u toj je, 65. minuti pogodio mrežu iz jedanaesterca i zapalio maksimirske tribine!

Usprkos velikoj borbi dalje ide Sevilla

Nakon Oršićeva pogotka Dinamo je čak dva puta bio nadomak novom golu i to u razmaku od samo 30-ak sekundi. Prvo je Petar Bočkaj snažno gađao pod gredu, a vratar Bounou je izbio loptu u zadnji trenutak u korner. Ubrzo je potom, nakon ubačaja s desna, Luka Menalo zahvatio loptu na bližoj vratnici, ali je sevillski vratar i ovaj put čudesnim letom spriječio pogodak. Štoviše, u 89. je minuti plotun Mislava Oršića s 18 metara prošao vrlo blizu rašlji.

Na samom izmaku utakmice, u prvoj minuti sučeve nadoknade, Sevillin Thomas Delaney isključen je zbog drugog žutog kartona. To je bio novi impuls za ionako rasplamsalu plavu momčad i tribine, ali ipak nije bilo dovoljno vremena. Plavi su svoju su izvedbu, borbenost, silinu i presing kojim su u kut stjerali drugoplasiranu momčad španjolskog prvenstva ispraćeni ovacijama s tribina. Dodajmo da je pljesak zagrebačke publike dobio i Sevillin kapetan Ivan Rakitić.

Unatoč silovitom pritisku Dinama i brojnim prilikama, žestokoj potpori s tribina i činjenici da je maksimirski gost do zadnjih trenutaka strepio za prolaz, dalje ipak ide – Sevilla. Nakon što su Andalužani u prvom dvoboju na svom terenu slavili s 3:1, Dinamo je u uzvratu pobijedio je s nedovoljnih 1:0. Tako će u osmini finala UEFA Europa league ipak igrati Sevilla. Više o ovom velikom španjolskom klubu doznajte na klupskim mrežnim stranicama na adresi sevillafc.es/en.