gnk dinamo zagreb - stadion maksimir - arieal photo - rujan 2012.

Dinamo pobijedio Tottenham rezultatom 3:0! Hat-trick Mislava Oršića!

Dinamo je pobijedio engleski Tottenham Hotspur u uzvratnoj utakmici osmine finala Europske lige rezultatom 3:0! Utakmica se igrala u četvrtak, 18. ožujka 2021. godine na stadionu Maksimiru, a sva tri gola je postigao Mislav Oršić. Ovo je Dinamov najbolji plasman na europskoj sceni u zadnjih 51 godinu – Modri su ušli među osam najboljih momčadi Europske lige!

Podsjetimo, Tottenham je u Zagrebu branio prednost od 2:0, koju je stekao prošlog četvrtka u Londonu golovima Harryja Kanea. Utakmica u Zagrebu je bila vrlo zanimljiva, jer je nakon 90 minuta rezultat bio 2:0 za Dinamo. A u produžecima šok za Engleze – Oršić postiže svoj treći gol i vodi Dinamo u četvrtfinale Europske lige! Mislav je uzeo loptu skoro na polovici terena, prošao dvojicu igrača Tottenhama i neobranjivo pogodio iza Llorisa!

Nakon prvog dijela utakmice koji je obilovao dobrim akcijama i prilikama, ali završio 0:0, došlo je i to veliko drugo poluvrijeme. Prvi gol je pao u 63. minuti. Nakon dodavanja Majera, Oršić je ušao s krila u šesnaesterac i desnom nogom zabio u dalji vratarev kut. Hugo Lloris, vratar Tottenhama, nije imao šanse.

Drugi gol je došao skoro pred kraj utakmice. Kapetan Dinama Arijan Ademi je u 82. minuti prošao po lijevoj strani obrane Tottenhama i dodao Atiemwenu. Iyayi Believe Atiemwen je sjajno ubacio loptu pred gol gdje je bio Oršić koji je i zabio za 2:0. Tim rezultatom je utakmica završila, slijedili su produžeci. Već u 96. minuti Dinamo je imao veliku priliku. Nakon odlične akcije sam je pred Llorisom bio Leovac, ali njegov udarac je otišao pokraj gola. I konačno dolazi 107. minuta kada Mislav Oršić uzima loptu gotovo na polovici terena, prolazi dvojicu igrača Tottenhama i neobranjivo pogađaa iza Llorisa!

Oršić je ovim hat-trickom postao i Dinamov povijesni rekorder. Sa 17 pogodaka preskočio je dosadašnje rekordere Slavena Zambatu i Igora Cvitanovića i tako postao najbolji Dinamov strijelac u europskim utakmicama! Više o Mislavu Oršiću doznajte na Wikipediji.

Sastav momčadi Dinama i Tottenhama

• Dinamo: Livaković – Ristovski (Stojanović 90′), Theophile, Lauritsen, Franjić (Leovac 82′) – Jakić (Atiemwen 75′), Majer (Gavranović 82′), Ademi (117′ Perić) – Ivanušec, Oršić, Petković (Mišić 90′) / Trener: Damir Krznar
  • Tottenham: Lloris – Aurier, Sanchez, Dier, Davies (Reguilon 90′) – Sissoko, Winks (Ndombele 68′) – Lamela (Bale 60′), Alli (Lo Celso 68′), Moura (Vinicius 85′) – Kane / Trener: Jose Mourinho
  • Sudac: Davide Massa (Italija)
  • Gledatelja: utakmica bez gledatelja
  • Strijelci: 1:0 Oršić (62.), 2:0 Oršić (82.), 3:0 Oršić (106.)