dinamo zagreb - slaven belupo | ht prva liga - sezona 2020./2021.

Dinamo pobijedio Slaven Belupo u 19. kolu HNL-a – Oršić postigao dva gola

Dinamo je odigrao odličnu utakmicu 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige pobijedivši Slaven Belupo rezultatom 3:0. Plavi su na stadionu Maksimir stigli do zaslužene i uvjerljive 3:0 pobjede, a pogotke za nova tri boda postigli su Komnen Andrić i dva Mislav Oršić. Susret sa Slaven Belupom je ujedno bila i posljednja domaća utakmica plavih u prvom dijelu sezone. Pred igračima Dinama još su gostovanja protiv Istre 1961 u srijedu, 15. te protiv Hrvatskog Dragovoljca u nedjelju, 19. prosinca.

Trener Željko Kopić najavio je dan uoči susreta da je cilj kluba tri pobjede u tri utakmice. Također, u skladu s ciljevima i ambicijama Klub će odlučivati o početnom sastavu za svaku utakmicu. Dinamo je snažno krenuo od prve minute protiv momčadi iz Koprivnice.

Livaković na golu, zadnja linija Theophile-Catherine, Perić i Šutalo, na bokovima Ristovski i Špikić, u sredini Ademi i Mišić, a prema naprijed dvojac Andrić i Oršić. Plavi su sjajno otvorili susret, igrali su čvrsto prema naprijed i već nakon 25 minuta igre vodili 3:0! U 13. minuti Stefan Ristovski je precizno ubacio pred gol gdje je Komnen Andrić sigurno glavom pospremio loptu u mrežu za rano vodstvo.

Uslijedio je pogodak Mislava Oršića za povećanje prednosti

Arijan Ademi je odlično je pronašao Oršića na 20-ak metara. Mislav je primio loptu i ušao u kazneni prostor te s nekih 12 metara iskosa s desne strane puca na gol. Lopta se odbija od gostujućeg vratara i završava u mreži! Samo šest minuta nakon toga uslijedila je nova sjajna situacija za domaćina. S desne strane iz kaznenog prostora nisku loptu Ristovski dodaje do Oršića koji je bio na pravom mjestu i s par metara iskosa još jednom zabija pogodak za 3:0.

U drugom poluvremenu nije bilo izglednih situacija za Slaven Belupo osim kada je Laušić pogodio gredu. Što se tiče obrambenog reda, plavi su bili odlični u obrani i sačuvali čistu mrežu. Dominik Livaković imao nekoliko dobrih reakcija i obrana, od čega vrijedi izdvojiti obranu u završnici susreta kada je skinuo silovit pokušaj Laušića. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata. Plavi se okreću utakmicama protiv Istre 1961 u Puli i Hrvatskog Dragovoljca u Kranjčevićevoj.

HT Prva liga, 19. kolo: Dinamo – Slaven Belupo 3:0