dinamo - osijek | hnl nogomet | hrvatska nogometna liga

Dinamo i Osijek u derbiju 16. kola HT Prve lige na Maksimiru podijelili bodove

Dinamo i Osijek podijelili su bodove u derbiju 16. kola HT Prve lige. Susret je igran u subotu, 20. studenoga 2021. godine na stadionu Maksimir, a završio je rezultatom 1:1. Jedini pogodak za plave postigla je Dinamova desetka Bruno Petković. Unatoč dominaciji, većem posjedu lopte i nizu dobrih prilika, igrači Dinama nisu uspjeli do kraja susreta postići pobjednički pogodak.

Već u četvrtoj minuti Dinamo je mogao povesti. Mislav Oršić je pucao s 4-5 metara glavom na gol, ali je osječki golman Marko Malenica izvadio loptu ispod prečke. S druge strane, gosti su uspjeli zabiti u ranoj fazi susreta. Već u 16. minuti u strijelce se upisao Ivan Fiolić, nakon što je pobjegao domaćoj obrani i prizemnu loptu pospremio u gol.

Nizali su nakon toga igrači trenera Damira Krznara prilike, ali lopta nije htjela u mrežu. Možemo izdvojiti pokušaj Bartola Franjića u 31. minuti kada lopta odlazi pokraj gola i pokušaj Komnena Andrića pri kraju prvog dijela kada je nakon kornera zatresao vanjski dio mreže. Na odmor su ekipe otišle uz prednost za Osijek.

Nastavku susreta Dinamo je prilično stisnuo Osijek

U 53. minuti Amer Gojak je bio u sjajnoj prilici za izjednačenje, ali s desetak metara loptu šalje daleko od gola. Par minuta kasnije u izglednoj je situaciji bio i Petković, čiji udarac glavom iz blizine odlazi pokraj vrata. U 72. minuti Malenica je obranio pokušaj Oršića s ruba kaznenog prostora. Nekoliko trenutaka kasnije Dominik Livaković je upisao sjajnu obranu kada je Mierez pokušao zaprijetiti iskosa.

Nakon velikog pritiska na Osječane i niza pokušaja, domaćin je stigao do izjednačenja u 80. minuti. Josip Mišić je ubacio iz slobodnog udarca, a Petković glavom lijepo zatresao mrežu za 1:1. Tražio je domaćin pobjednički gol do kraja susreta, ali gosti su se dobro branili. U 87. minuti izdvojit ćemo i vratnicu Luke Ivanušeca. Do kraja susreta ipak više nije bilo promjene rezultata, a ekipe su podijelile bodove. Idući tjedan plavi se okreću utakmici UEFA Europske lige protiv Genka na Maksimiru.

Luka Ivanušec je 100 puta igrao u plavom dresu

“Mislim da je ovaj rezultat realan, jer je Dinamo do te 80. minute imao pritisak i dosta dobre šanse. Mi smo tek kod prelaska na formaciju 5-4-1 postali opasni iz polukontre i kontre pa i obrambeno stabilni. Prije toga, Dinamo je imao početkom drugog poluvremena dvije izgledne šanse pa i u prvom poluvremenu učestalo prijetio. Na kraju mislim da je ovo ipak realan ishod i mogu biti zadovoljan”, rekao je Nenad Bjelica, trener Osijeka.

Zanimljiv je podatak da je Luka Ivanušec upisao na utakmici 4. kola Europske lige protiv Rapida svoj 100. službeni nastup u dresu Dinama! Prije početka prvenstvenog derbija između Dinama i Osijeka na stadionu Maksimir, poklon dres s brojem 100 Luki je uz teren predao legendarni Marko Mlinarić! Čestitamo Luki na ulasku u klub 100!

HT Prva liga, 16. kolo: Dinamo – Osijek 1:1

• Zagreb, 20. studenoga 2021.
  • Stadion Maksimir, gledatelja: 2596
  • Sudac: Duje Strukan
  • Strijelci: 0:1 Fiolić (16.), 1:1 Petković (80.)
  • Dinamo: Livaković – Moharrami, Šutalo, Theophile, Franjić – Gojak – Ivanušec, Mišić, Petković, Oršić – Andrić; trener: Damir Krznar; web: gnkdinamo.hr;
  • Osijek: Malenica – Bočkaj, Škorić, Lončar, Bartolec – Nejašmić, Žaper – Gržan (59. Bralić), Fiolić (73. Hiroš), Ndockyt (46. Jugović) – Topčagić (59. Mierez); trener: Nenad Bjelica; web: nk-osijek.hr;

Nogomet uživo: Gdje gledati live stream ili TV prijenos utakmice Dinamo – Genk?

Utakmica 5. kola skupine H UEFA Europske lige između Dinama i Genka igra se na stadionu Maksimir u Zagrebu. Utakmicu možete uživo gledati u četvrtak, 25. studenog 2021. godine u 18.45 sati. Prijenos nogometne utakmice bit će na TV kanalu Arena Sport 1. Ukoliko niste u mogućnosti gledati prijenos nogometne utakmice na televiziji, prijenos možete uživo slušati na Drugom programu Hrvatskog radija.

Više o nogometnom klubu GNK Dinamo doznajte na mrežnoj adresi gnkdinamo.hr, dok novosti iz kluba KRC Genk možete pronaći na njihovoj službenoj stranici na adresi krcgenk.be. Prijenos nogometne utakmice uživo, video online ili livestream možete pratiti na svim dostupnim platformama. To su TV prijemnici, pametni telefoni, tableti, stolna i prijenosna računala, Android TV Box uređaji i Smart TV-i (pametni televizori).