gnk dinamo zagreb - krc genk | uefa europa league | season 2021./2022.

Dinamo i Genk 1:1 | Plavi na Maksimiru već u 5. kolu Europske lige osigurali još jedno proljeće u Europi!

Dinamo i Genk odigrali su neriješeno 1:1, a utakmica se igrala na stadionu Maksimir u sklopu 5. kola Europske lige. Plavi su ovim rezultatom upisali novi bod u skupini te su ujedno osigurali još jedno proljeće u Europi. Naime, ukoliko Dinamo ne prođe dalje u Europskoj ligi, svoj europski put nastavlja u Konferencijskoj ligi. Stanje u skupini H je sljedeće: West Ham ima 13, Dinamo 7, Genk 5 te Rapid 3 boda.

Dinamo je imao priliku već u ovom susretu osigurati drugo mjesto skupine i proljeće u Europskoj ligi. No, ovako će uz osvojeni bod priliku za prolaz skupine ovog natjecanja imati u zadnjem kolu protiv West Hama. Ovim rezultatom plavi će sigurno igrati proljeće u Europi, samo će zadnje kolo i konačni raspored u grupi H donijeti odluku o tome u kojem natjecanju.

Plavi su krenuli iznimno motivirano, srčano i hrabro u utakmicu protiv Genka. Iako u prvih pola sata igre nije bilo previše izglednih situacija, u 17. minuti pokušao je prvo zaprijetiti Menalo, ali gostujući vratar brani. Imao je Dinamo od početka i veći posjed lopte, a ubrzo je na gol pucao Mislav Oršić čiji pokušaj na drugoj stativi odlazi preko gola. A onda je doša 35. minuta susreta. Dugu je loptu poslao Kevin Theophile Catherine, a na pravom je mjestu bio Luka Menalo. On se u punom trku riješio čuvara i sjajno matirao golmana belgijske ekipe za 1:0 i veliko slavlje.

Nekoliko trenutaka kasnije dobru je priliku za povećanje prednosti imao Josip Mišić

No, njegov je pokušaj iz kornera zaustavio Vandevoordt. Sve se činilo da će momčadi otići na odmor uz rezultat 1:0 nakon jedne minute sudačke nadoknade. No, jedna greška obrane plavih bila je dovoljna da iz blizine Ugbo iskosa zatrese mrežu za neobranjivih 1:1. U nastavku susreta prvi je svoj udarac okušao Luka Ivanušec. U 50. minuti pucao je na gol Genka, ali vratar je bio ponovno na mjestu. Plavi su pokušavali, nizali prilike, ali nisu uspjeli pronaći prostor za pogodak. U 81. minuti vidjeli smo odličan siloviti pokušaj Špikića s nekih 20 metara, ali vratar upisuje novu obranu. Par minuta kasnije sjajan pokušaj Gojaka jako iskosa s desne strane, ali Vandervoordt u zadnji tren vadi loptu ispod prečke.

U 86. minuti fantastične dvije obrane Dominika Livakovića. Prvo pokušaj Paintsila s desne strane, zatim odmah u nastavku akcije pokušao je ugroziti domaćina i Bongonda, ali sjajni vratar Dinama sačuvao je svoju mrežu. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, susret je završio 1:1. U zadnjoj utakmici skupine Dinamo gostuje u Londonu kod West Hama koji je već osigurao prvo mjesto skupine, a utakmica je na rasporedu u četvrtak, 9. prosinca 2021. godine.

“Ostaje nam još jedna utakmica, a to je s West Hamom u Londonu gdje nam treba jedan bod. Borit ćemo se i potući za taj bod. Vjerujemo u to i dat ćemo sve od sebe. Prvo poluvrijeme bilo je izuzetno dobro, kako trkački tako i energetski. Tražili smo dubinu preko Menala i Oršića. Genk se isto tako iskorigirao u drugom dijelu. Nama se dogodio mali energetski pad. Pokušali smo nadoknaditi rotacijama, ali nismo dobili što smo htjeli. Ostaje na kraju 1:1, koliko je to realno, sad je nebitno. Bod je ono što smo dobili, a tri smo tražili. Ostaje nam jedna utakmica i sigurno da ćemo pokušati svim snagama doći do tog boda”, rekao je Damir Krznar, trener Dinama.

GNK Dinamo – KRC Genk 1:1

• Strijelci: 1:0 Menalo (35.), 1:1 Ugbo (45.+1)