dinamo - gorica / ht prva liga

Dinamo – Gorica 2:1 – plavi osokoljeni pobjedom idu u Sevillu na prvi dvoboj osmine finala Europske lige

Dinamo i Gorica igrali su u 23. kolu HNL-a, a plavi su upisali još jednu važnu pobjedu. Rezultat je na kraju utakmice bio 2:1. Prvi pogodak u 55. minuti postigao je kapetan momčadi Arijan Ademi, a strijelac drugog gola u 89. minuti bio je Mislav Oršić. Dinamo je uz osvojena tri boda ostao u vodstvu u prvenstvu. Plavi su na tablici s osvojenih 49 bodova, a drugi je Osijek s 46 boda. Hajduk je pobjedom nad Slavenom (3:1) došao na treće mjesto sa 44 boda, a Rijeka je porazom od Osijeka (1:0) sada četvrta sa 43 boda.

Maestralnim pogotkom Mislava Oršića volejem u 89. minuti Dinamo je pobijedio Goricu. Dodajmo da je momčad pod vodstvom trenera Željka Kopića upisala već sedmu uzastopnu pobjedu u službenim dvobojima. Ujedno je i kreirala poticajno ozračje uoči gostovanja u Sevilli u četvrtak, 17. veljače 2022. godine u prvom dvoboju knock-out play-off faze Europske lige.

Petar Bočkaj je inicirao prvi, a potom asistirao i za pobjedonosni pogodak

Dinamo je već na samom otvaranju propustio veliku priliku za vodstvo. No, u drugom dijelu je ipak došao do vodećeg gola. Usred pritiska plavih gosti uspjeli izjednačiti i odvesti je u neizvjesnu završnicu, a nju je obilježila Oršićeva minijatura. Utakmicu je pratila i snažna podrška naviljača s tribina svih 90 minuta, kao i zajednička proslava iznimno važne pobjede.

Dinamo je kod prvoga gola u 55. minuti raširio cijelu goričku postavu. Bočkaj je vukao napad lijevom stranom po uza samu aut-crtu i to pod pritiskom suparničkog braniča. Loptu je oštro zavrnuo u kazneni prostor, gdje ju je na “drugoj vratnici dočekao Stefan Ristovski. On ju je glavom vratio ulijevo, a sveprisutni, razigrani i energični kapetan Arijan Ademi u padu ju je ugurao u mrežu. Dodajmo da je ovo bio Ademijev 34. pogodak u 328 službenih nastupa za maksimirsku momčad.

Utakmica Dinamo – Gorica ušla je u “egal”

Gosti iz Velike Gorice izjednačili su u 65. minuti. Kapetan Aleksandar Jovičić filigranski preciznom visokom loptom proigrao Anthonyja Kalika koji je vješto pobjegao plavoj obrani, osvanuo sam pred vratarem Dominkom Livakovićem i postigao lagan pogodak.

No, trenutak odluke osvanuo je u 89. minuti. Bočkaj je vješto naciljao Oršića, a on je loptu volejem izvan kaznenog prostora spretno lansirao u gol. Podsjetimo, Mislav je već sličan, volejem nakon ubačaja s boka, zatresao mrežu istog suparnika, ali u Velikoj Gorici. Ovo je bila sjajna predstava plavih i odličan poticaj pred utakmicu sa Sevillom. A već u nedjelju, 20. veljače 2022. godine, tri dana nakon gostovanja u Sevilli, Dinamo će na Maksimiru u novom prvenstvenom ogledu dočekati gradskog susjeda Lokomotivu.

Nogomet uživo: Gdje gledati live stream ili TV prijenos utakmice Sevilla – Dinamo?

Utakmica osmine finala između nogometnih klubova Sevilla i Dinamo igra se na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan u Sevilli. Utakmicu možete uživo gledati u četvrtak, 17. veljače 2021. godine u 21 sat. Prijenos utakmice će biti na TV kanalu Arena Sport 1. Ukoliko niste u mogućnosti gledati prijenos nogometne utakmice na televiziji, prijenos možete uživo slušati na Drugom programu Hrvatskog radija.

Više o nogometnom klubu GNK Dinamo doznajte na mrežnoj adresi gnkdinamo.hr, dok o klubu FC Sevilla informacije možete naći na klupskim stranicama na adresi sevillafc.es/en. Prijenos nogometne utakmice uživo, video online ili livestream možete pratiti na svim dostupnim platformama. To su TV prijemnici, pametni telefoni, tableti, stolna i prijenosna računala, Android TV Box uređaji i Smart TV-i (pametni televizori).