cibona - šibenka :: kup krešimir ćosić - polufinale :: petak, 17. veljače 2023.

Cibona – Šibenka 101:71 – Vukovi su se plasirali u finale Kupa gdje ih čeka Cedevita Junior

Cibona se plasirala u finale Supersport kupa Krešimir Ćosić – u polufinalu pobijedila sastav GKK Šibenka sa 30 koševa razlike. Cibosi su tako u drugom polufinalu ovogodišnjeg Final eighta uvjerljivo svladali Šibenku sa 101:71, a dodajmo da je rezultat po četvrtinama bio 18:16, 30:16, 28:21 i 25:18). Bit će ovo 19. finale Cibosa u ovom natjecanju, a snage će i ove godine odmjeriti sa Cedevitom Junior, koji su u svom polufinalu pobijedili Dinamo Zagreb.

Kad su na poluvrijeme otišli sa 48:32, bilo je za očekivati da će Vukovi ovaj ogled završiti kao novi finalisti. Iako je Šibenka otvorila utakmicu sa 7:1 to vodstvo nije dugo potrajalo, jer je nakon relativno izjednačene prve četvrtine prednost nakon uvodnih 10 minuta ostvarila Cibona s 18:16. Druga dionica potom je u potpunosti pripala Vukovima, a Josip Sesar je u tim trenucima rotirao igrače. Svi su se dobro snašli i timskom igrom došli do +16 prije odlaska na odmor.

Iako su već nakon prvog dijela susreta imali dvoznamenkastu prednost, Sesarovi su igrači i dalje bili maksimalno koncentrirani i požrtvovni. U trećoj su četvrtini na krilima Borne Kapuste i Svena Smajlagića došli na +23 (76:53), a u nastavku su tu razliku samo povećavali. Kada već govorimo o požrtvovnosti Vukova, treba istaknuti Ivana Majcunića koji je četiri minute prije kraja, kod rezultata 94:69, spašavajući loptu pao među novinare. Iako je rezultatski sve bilo jasno nakon tri četvrtine, nije nedostajalo lijepe i atraktivne košarke do samog kraja. I dodajmo, u toj košarci Cibona je zaista dominirala. Naposljetku, i učinak trica od 17/33, odnosno više od 50% uspješnosti dovoljno govori o sjajnom raspoloženju zagrebačkog sastava.

Teško je istaknuti prvo ime u redovima Cibone jer je ovo bila timska pobjeda

Najbolji strijelac bio je Borna Kapusta sa 17 poena, a uz to je dodao 5 asistencija i jednako toliko skokova. Zanimljivo, Cibonin bek bio je stopostotan i u tricama kojih je pogodio 4/4. Po 14 poena ubacili su Ivan Perasović i Sven Smajlagić, a Krešimir Radovčić zabilježio ih je 12. Ivan Majcunić i Lovro Mazalin upisali su po 11 poena, dok je Mazalin sa 7 skokova bio najučinkovitiji u tom segmentu igre. U šibenskom sastavu najučinkovitiji je bio Pavao Paić s 18 koševa, 6 skokova i 2 asistencije. Jacob Lawrence Kakar ubacio je po 12, a Juraj Pleadin po 11 poena. Luka Skorić imao je 10 koševa.

“Pomoglo nam je uvelike što smo igrali protiv njih i uvjerljivo ih pobijedili prije petnaestak dana. Igračima je još ta utakmica bila svježa i sve osim prve četvrtine je išlo u našu korist. Šibenka je pružila vrlo dobar otpor, a na kraju je i Milačić više pružio priliku šibenskim mladićima pa je možda i rezultatska razlika malo nerealna. U ovoj utakmici nisam gledao rasporediti minutažu, jer je respekt prema Šibenki i treneru Milačiću prevelik. I inače razmišljam na način da svaki igrač sam sebi određuje minutažu na način kako igra na parketu”, objasnio je Cibonin trener Josip Sesar.

Dodajmo da Vukovima u subotu, 18. veljače 2023. godine, slijedi repriza prošlogodišnjeg finala. Naime, Cibona je tada slavila u ogledu sa Cedevitom Junior, a kakav će ishod biti u subotu, doznat ćemo u subotu nakon 22 sata. Više informacija o finalnom susretu hrvatskog Kupa Cibona – Cedevita Junior i gdje možete izravno gledati ovaj susret potražite ovdje. A sve dodatne informacije o Supersport Kupu Krešimir Ćosić doznajte na mrežnim stranicama košarkaškog saveza na adresi hks-cbf.hr.