cibona zagreb - cedevita olimpija ljubljana / 13. kolo, aba liga, 2021.-2022.

Cibona i Cedevita Olimpija igrali u Draženovom domu – Vukovi u zadnjem napadu propustili pobjedu

Cibona je u 13. kolu AdmiralBet ABA lige tijesno poražena od favoriziranog ljubljanskog kluba Cedevita Olimpija. Rezultat utakmice je bio 79-82, a kako i sam rezultat govori, bila je to jedna neizvjesna utakmica koja je obilovala atrakcijama i izmjenama vodstva. U zadnjem napadu Cibosi su imali i posjed za pobjedu, ali je loše izveden aut doveo do poraza. Statistički se na ovom susretu istaknuo Danko Branković (9sk, 2blk) sa 20 ubačaja. Amar Gegić (8sk, 3as) dodao je 15, a Jose Vildoza (2sk, 4as) ubacio je 14 poena uz nekoliko briljantnih poteza.

“Mislim da smo odigrali dobru utrakmicu. Čestitam Cedeviti na pobjedi, ali mislim da smo mi više izgubili nego oni dobili utakmicu. Falilo nam je malo iskustva da uhvatimo tu jednu loptu… Ne mogu se ljutiti ni na koga, pogotovo ne na Danka. Odigrao je zapravo odličnu utakmicu, pogotovo za svoje godine. Ovako će naučiti kako jedna lopta može odlučiti utakmicu. Igrali smo svakako protiv favorita, pobijedili su Partizan i Valenciju, a sada nas. Mi smo opet imali problem sa slobodnim bacanjima koja smo gađali samo 4/12. No pokazali smo da i pod navodnicima manje ekipe mogu igrati sa velikima i veselim se nastavku sezone. Također želim svima ovim putem zaželjeti sve najbolje ovih blagdana i u Novoj godini”, rekao je trener Cibone Vladimir Jovanović.

“Čestitam svojim igračima na pobjedi, bila je ovo teška utakmica kakvu smo i očekivali. Mi smo Ciboni dozvolili da se neki šutevima vrati u utakmice, ali nismo dobro ni kontrolirali skok. U zadnjoj četvrtini je i publika dala Ciboni vjetar u leđa. No, mi smo na iskustvo izvukli pobjedu. Kao što sam nekome i rekao prije utakmice, da nam je netko ponudio pobjedu s pola koša razlike, ja bih ju prihvatio. Cibona ima mladu i potentnu ekipu koju nitko nije razbio. To je tim koji igra s glavom i repom. Želim joj sve najbolje u nastavku sezone”, rekao je trener KK Cedevita Olimpije Jurica Golemac. Više o ljubljanskoj Cedeviti doznajte na mrežnim stranicama na adresi cedevita.olimpija.com.