cibona - cedevita olimpija :: 9. kolo - aba liga 2022./2023. :: foto: marin sušić

Cibona i Cedevita Olimpija igrali susret 9. kola ABA lige – Vukovi poraženi rezultatom 90:78

Cibona i Cedevita Olimpija igrali su susret 9. kola AdmiralBet ABA lige u Draženovom domu. No, iako smo od prve minute gledali poprilično izjednačen dvoboj, zadnja četvrtina je ipak pripala Cedeviti Olimpiji. Ljubljančani su se u tom periodu rezultatski odvojili i na kraju slavili nad Cibonom 90:78 (23:25, 27:18, 21:22, 19:13). Nakon odigranih devet kola AdmiralBet ABA lige Vukovi drže deveto mjesto s 12 osvojenih bodova, dok je njihov protivnik trećeplasiran s dva boda više.

Momčad Cibone dobro je otvorila utakmicu i na krilima sjajnih navijača u prvih deset minuta ostvarila prednost od 25:23. Druga je pak dionica pripala gostima pa se u svlačionice otišlo s rezultatom 43:50. Zapravo, većim dijelom susreta gledali smo ravnopravan i uglavnom izjednačen ogled. Cedevita Olimpija je imala određenu prednost, ali to nije bilo ništa nedostižno. I tako je bilo sve do posljednje četvrtine u kojoj su se gosti odvojili na plus 12. Naime, u 36. minuti na semaforu je stajalo 67:79 i bilo je jasno da će dva boda ovaj puta otići za Ljubljanu.

Najučinkovitiji u redovima Cibosa ponovno je bio Lovro Mazalin s 22 poena i 5 skokova. Pratili su ga Sven Smajlagić s 19 koševa i 4 skoka te Aleksandar Aranitović koji je ubacio 10 poena, uz 5 asistencija i 3 skoka. Gostujući sastav predvodili su Amar Alibegović s 20 koševa, dodavši 4 skoka i 3 asistencije te Joshua Adams s 19 poena, 3 skoka i 5 asistencija.

Što o utakmici misle treneri?

“Kada pobijediš tada je sve dobro. Čestitke našim igračima, ovo nije bila laka utakmica. Cibona nam je cijelo vrijeme puhala za vratom i igrala odlično, pametno, brzo i čvrsto. Na kraju je rezultat 12 razlike za nas. Ali realno, odvojili smo se tek u zadnjoj četvrtini. Stoga, čestitam i protivniku na prikazanoj igri”, rekao je Jurica Golemac, trener Cedevita Olimpije. Više o ovom slovenskom košarkaškom klubu doznajte na Wikipediji.

“Mislim da je ovo realan odnos snaga. Cedevita Olimpija je momčad koja je slagana za Eurokup, a na kraju je njihova individualna kvaliteta došla do izražaja. To su te neke stvari koje se jednostavno ne mogu braniti. Od Ferrella do Joshue Adamsa pa Omića koji je dominantan u reketu. Oni su iz tih akcije preko njega dolazili do laganih šuteva. I njihovih dvanaest trica u cijeloj utakmici… To je jako teško braniti. Mi smo se držali do neke 28. minute. Nažalost, nismo uspjeli duže. No, idemo dalje. Već sutra nas očekuje važan susret u Dubravi. Trebamo se što bolje regenerirati i već sutra u 20 sati istrčati protiv Furnira”, rekao je Josip Sesar, trener Cibone.