crvena zvezda - cibona 92:53 :: aba liga - 7. kolo - 19.11.2022.

Cibona gostovala u Beogradu u 7. kolu ABA lige gdje ih je Crvena zvezda deklasirala sa čak 39 koševa razlike

Cibona je u 7. kolu AdmiralBet ABA lige gostovala u Beogradu, gdje ju je razigrana Crvena zvezda prilično deklasirala. Tako je Zvezda pobijedila Vukove u Dvorani Aleksandar Nikolić s čak 39 koševa razlike – bilo je vrlo uvjerljivih 92:53. Cibona se dobro držala tijekom prve dvije četvrtine (21:20 i 29:18), no u druge dvije su jednostavno “nestali” (22:8 i 20:7).

Prva četvrtina susreta koja se odigrala u subotu, 19. studenog 2022. godine bila je sasvim izjednačena. Cibona je tada bila tek na poen zaostatka, no, već je iduća dionica susreta prošla u osjetnoj dominaciji Crvene Zvezde. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću crveno-bijelih od 50:38 i to uglavnom zahvaljujući raspoloženom tercetu Petrušev IvanovićNedović. Kasnije je prednost Zvezde narasla i na +32 – bilo je 78:46. Od tog trenutka pa nadalje bilo je jako teško očekivati da bi se do kraja moglo nešto bitnije promijeniti. Posebno je bio zabrinjavajuć podatak da su izabranici trenera Josipa Sesara u trećoj četvrtini ubacili samo osam poena. Dodajmo da je u posljednjih deset minuta bilo je i 40 koševa razlike za Beograđane.

Najbolji učinak u pobjedničkoj momčadi imali su Nedović s 24 poena, Petrušev s 14 koševa i 9 skokova te Nikola Ivanović koji je ubacio 10 poena uz 6 asistencija. U redovima Cibone samo je Aranitović bio dvoznamenkast s 10 koševa i 6 skokova, dok su Bundović, Majcunić i Mazalin postigli po 9 poena. Pod vodstvom novog trenera Duška Ivanovića, jedan od favorita ABA ligeCrvena Zvezda – se predstavio u odličnom izdanju. S druge strane, Vukovi će pokušati nešto više učiniti u predstojećim dvobojima, bez obzira na težak raspored koji je pred njima.

Što o susretu misle treneri Sesar i Ivanović?

“U prvoj četvrtini smo još nekako i parirali. Poslije je Zvezda podignula agresivnost, u svemu dominirala i došla na ovakvu razliku. Mi imamo svoj put, a domaćinu čestitam na uvjerljivoj pobjedi. Cibona kao klub ide korak po korak u svakom segmentu. Momčad nam ima dobrih i loših trenutaka, a mi nastavljamo i dalje naporno raditi. Mislim da sve skupa generalno govoreći ide u dobrom smjeru”, rekao je trener Cibone Josip Sesar. Što se događa u klubu pod tornjem doznajte na mrežnim stranicama na adresi cibona.com.

“Večerašnja utakmica nam je bila proba u kojoj smo htjeli vidjeti možemo li igrati 40 minuta koncentrirano i odgovorno. To u potpunosti nismo uspjeli jer smo imali dosta praznog hoda i nekih lošijih rješenja i to ćemo morati popraviti. Svaki sljedeći dvoboj za nas će biti teži tako da će pristup utakmicama uvijek morati biti maksimalno odgovoran pa čak i euforičan. Tako ja osobno razmišljam, a isto tražim i od svojih igrača”, rekao je Duško Ivanović, novi trener Crvene zvezde. Više informacija o ovom košarkaškom klubu iz Srbije doznajte na klupskim stranicama na adresi kkcrvenazvezda.rs.